Nemusíte o šťastném manželství pouze snít! Dělejte tyto věci společně s partnerem a vytvořte tak pevný vztah

Fotografie: Freepik

Partnerský, ale i manželský vztah je potřeba udržovat a také nějakým způsobem oživovat, aby se vztah nestal nudným a fádním. Naplňte váš vztah štěstím, jistě to jde.

Už jste přečetli nějakou motivační knihu nebo článek na internetu? Jistě je takový text přínosem. Většinou se snažíte tímto způsobem být lepším člověkem a mít úspěšný a spokojený vztah. Většina autorů poskytuje subjektivní strategie, které stojí za to si přečíst. Například knihy od Erica Barkera, jsou přínosné, a dokonce i zábavné. Mohou vám poradit, jak žít spokojený manželský život nebo jak konečně začít žít život podle vašich snů. Pokud jste zaneprázdněný člověk, který na knihy nemá čas, přečtěte si několik rad, jak jednoduše proplouvat manželstvím a být šťastný.

Šťastní manželé to umí napravit

Když manžel zapomene nebo se zmýlí, ale zároveň žijete ve šťastném manželství a stane se nějaká chyba, například to, že manžel zapomene vynést koš nebo neumyje nádobí, díváte se na to jako na vnější chybu. Nikoli jako na chybu celé osoby. Navíc je to pro vás problém dočasný. Možná byste měli přemýšlet nad tím, že váš manžel neměl čas a zaneprázdnilo jej něco neodkladného. Snažte se o těchto situacích mluvit, nikoliv křičet a vyčítat.

Fotografie: Freepik

Oba manželé se podílí na rozvoji vztahu

Podle psychologa Ryamonda Nee je velmi důležité udržovat zdravý manželský vztah společným rozvíjením. K takovému rozvoji mohou být užitečné i hádky. Pokud se hádáte, dokážete pro příště zjistit, co proti takovým hádkám můžete společně dělat a jak se jim vyhnout tou nejlepší cestou. Takové manželství je potom silné a dlouhodobé. Takové zaměření pojí manželské duše a bude pro vás jednodušší se s partnerem domluvit na kompromisu.

Buďte občas vděční

Alespoň jeden z vás by měl občas vyjádřit vděčnost. Poté se manželé mohou těšit ze šťastného manželství. Pokud jeden druhého umí ocenit, ať už za velké činy či drobnosti, vztah je pevnější a spolehlivější. Jednoduše se bude vám lépe přemýšlet a budete se cítit šťastnější.

Komunikace není trestem

Psychologové tvrdí, že by páry měly každý den večer, kdy jsou v klidu, probrat zajímavé okamžiky, které během dne prožili. Existují výzkumy, které potvrdily, že partneři, kteří se svým partnerem komunikují a sdílí své pocity především večer, se po takových večerních rozhovorech začnou milovat.

Fotografie: Freepik

Šťastní lidé mají přátelé, se kterými mohou komunikovat

Dnešní svět je náročný a my jsme ve vztahu čím dál více nároční. Spoléháme na to, že náš partner nám vše emocionálně vynahradí. To ale přece nejde. Stále je potřeba mít přátelé a rodinu, se kterými můžeme komunikovat, a to v jakékoliv situaci. Je důležité mít někoho, komu se můžete vypovídat.

Manželé se společně učí novým věcem

Ti, kteří mají vztah blížící se ke všední rutinně, je to špatné. Takový vztah může být nudný a fádní. Proto vy oba přestaňte být nudní a začněte dělat něco společně, něco zábavného a úžasného. Váš vztah si získá novou jiskru a bude naplněn štěstím. Například společný tanec nebo cestování či jiné společné zájmy, mají k sobě silnou sexuální přitažlivost.

Zdroj: Very Well Mind