Období po svatbě mladého páru se proměnilo v nejhorších šest měsíců jejich života

Fotografie: Freepik

Život může být krásný, zalitý sluncem, můžeme se cítit šťastní. Ovšem než do života vstoupí vážná nemoc. O tom ví své Denise Kenny Byrne, 36 letá žena z Dublinu, které se po svatbě s manželem, 41 letým Ciaranovem zhroutil svět.

Slovy Denis: Vždy jsem si představovala, jaký bude náš první manželský Valentýn. Milujeme se a věděla jsem, že po svatbě bude náš vztah ještě o něco pevnější než nyní. Skutečnost ale byla jiná. 14. února 2019 můj muž ležel na nemocničním lůžku, místo toho, abychom byli spolu spokojeně vedle sebe. V této době procházel Ciaran chemoterapií.

Štěstí vystřídal smutek

I když byl Ciaran hospitalizován, Denise se podařilo díky zdravotním sestrám manželovi přinést alespoň balónek a malého plyšového medvídka, který musel být řádně vydezinfikovaný a zbavený všech virů. Ciaran měl totiž kvůli leukémii velmi sníženou imunitu. Když manžela zdrcené ženy přijali do nemocnice, byla s ním celou noc, nechtěla odejít domů. Až sestry vzdaly boj o to, že by žena měla odejít z pokoje, donesly ji matraci, na kterou si měla lehnout a trochu si odpočinout.

Celou noc zdrcená žena držela svého muže za ruku. O měsíc dříve spolu byli na svatební cestě v jižní Africe a na Maledivách. Byl to ráj na Zemi! Od naší svatby bylo vše překrásné, byl to sen každé ženy, poznamenal Denise. Žena se živí jako PR manažer a muž je vývojář softwaru. Po sedmi letech partnerského vztahu se vzali a vstoupili spolu do další životní kapitoly. Ciaran je pohledný mladý muž, který je navíc zábavný a společenský.

Šokující diagnóza

Denise říká: byla jsem tak šťastná! Šťastná z toho, že jsme konečně manželé a žijeme jeden pro druhého. Rozhodně jsem nečekala něco tak strašného. Když jsme vyrazili během našich líbánek na delší túru a chtěli jsme vystoupit na větší kopec, Ciaran nemohl popadnout dech, nemohl jít dál. Vtipkovali jsme, že v našem věku je to normální jev, a že žádný člověk nemládne. Na druhou stranu byl z toho Ciaran nesvůj a po návratu domů se objednal k lékaři. Mysleli jsme si, že půjde pouze o vir a antibiotiky se vše přeléčí. Dva dny po naší krásné cestě šel Ciaran na větší lékařskou prohlídku a za dva týdny by měly být výsledky. Bohužel neuběhl ani den, ještě ten den odpoledne volali z nemocnice. Muž se měl okamžitě vydat do nemocnice.

Vyrazili jsme oba společně. Jakmile jsme dorazili do nemocnice, lékař si nás zavolal do soukromé místnosti a poté řekl: Je mi to líto, ale musím vám sdělit špatnou zprávu. Výsledky nevyšly dobře a poukazují na pokročilou rakovinu krve – akutní myeloidní leukémii. Zničující zpráva! Oba jsme plakali a nedokázali jsme přestat. Rakovina byla natolik v rozjetém stadiu, že je zázrak, že byl stále naživu. Také lékař prozradil, že mužův život odhaduje na několik týdnů, že v této fázi je malá pravděpodobnost na vyléčení. Hned druhý den Ciaran podstoupil chemoterapii.

Snad vše dobře dopadne!

Bez ohledu na to, jak byl nemocný, byl odhodlaný k tomu, že bude dělat alespoň něco z běžného života – vstal, ležel, kousek se prošel, sprchoval se. Nikdy jsem si nepřipouštěla, že bych ho mohla ztratit, a pokud by to tak mělo být, chtěla jsem, aby to byl šťastný konec. Až po půl roce intenzivní péče – 60 cyklech chemoterapie a transplantace kmenových buněk jeho bratra, se na nás usmálo štěstí. Byli jsme štěstím bez sebe.

Když se manželův stav zlepšil, nechtěli jsme být rozdělení prací a jinými cestami, a proto jsme začali společně podnikat. Dříve pro nás naše kariéra byla velmi důležitá, nyní jsme veškeré své plány přehodnotili. Z tohoto přehodnocení vznikl deník Head Plan, který pomůže ostatním ve tvoření svých životních cílů, bez ohledu na to, co se momentálně děje. Celou tu dobu jsem svého muže povzbuzovala a dodávala mu sílu. Nyní je vše, jak má být, a doufám, že vše navždy bude. Díky svému bratrovi Ciaran dostal šanci žít.

Zdroj: Mirror