Zbavte se chrápání díky metodě, kterou stačí aplikovat pouhých 10 minut před spaním

Fotografie: Freepik

Chrápání je velmi nepříjemný jev. Nejenže svým chrápáním rušíte svého partnera, ale také sami si dostatečně neodpočinete. Pokud chrápete, nestihne se vaše tělo přes noc zotavit.

Abyste se chrápání zbavili, musíte znát důvody. Věděli jste, že příčinou chrápání je zpravidla otok kořene jazyka? Tento otok je známkou toho, že ve vašich játrech existují určité potíže. Obnovením dobré funkce jater se můžete chrápání navždy zbavit.

Logopedická masáž

Jedná se o banální hnětení kořene jazyka. Díky němu se můžete na chvíli zbavit chrápání. Pro toto hnětení použijte sterilní rukavice nebo si velmi dobře umyjte ruce. Jak postupovat?

  • Otevřete ústa a mírně vystrčte jazyk.
  • Dělejte to, co dělá obvykle lékař, když vám dřevěnou špachtlí kontroluje krk – toto ale provádějte pouze svým ukazováčkem.
  • Vložte prst do úst a masírujte kořen jazyka (hluboko v ústech). Pohyby jsou kruhové, jako při každé jiné masáži. Prstem tlačte směrem dolů (k bradě).

Kořen jazyku je možné masírovat také ze stran a jemně zatlačit opačným směrem.

Pomáhá tato masáž?

Princip je jednoduchý – s otokem kořene jazyka vás masáž trochu bolí. Nemělo by se jednat o velkou bolest. Proto tlak svého prstu upravte tak, aby bolest byla jen mírná. Musíte jen pokračovat v masáži, dokud bolest nezmizí.

S postupem času můžete zvyšovat tlak, dokud se znovu neobjeví mírná bolest. Opakujte, dokud bolest opět neustoupí. Nyní můžete bezpečně jít do postele a neobtěžovat své blízké chrápáním.

Pozor na dávivý reflex

Kořen jazyka se nachází velmi blízko místu, které když polechtáme, vyvoláme „dávivý reflex“. Nebojte se, naučíme vás, jak se ho zbavit. Kartáčkem na zuby si přetřete přes jazyk od špičky ke koření. Určíte tak místo, kterého když se dotknete, začnete pociťovat dávivý reflex.

Pomocí zubního kartáčku masírujte místo, které sousedí s definovaným bodem. Ale nepokoušejte se jít hlouběji. Masáž lze provádět během večerního čištění zubů nebo záměrně v době, která vám vyhovuje.

Jak postupovat dále?

Pokračujte po dobu deseti sekund. Jedná se o velmi nepříjemný, ale nezbytný postup, který vám pomůže znecitlivět. Pokud již při zpracování primární zóny necítíte nutkání dávit, posuňte se trochu hlouběji – cca o 0,5 cm. Po překonání této bariéry začněte masírovat další zónu, která se nachází ještě hlouběji.