Efektivní detoxikace organismu během jednoho dne

Fotografie: Pixabay

Podle odborníků bychom měli hlavně pít dostatečné množství tekutin. Jde především o vodu, ale v menším měřítku si můžete dopřát i ovocné džusy nebo čaj. Milovníci kávy si mohou dát 2-3 šálky denně. Nedoporučuje se konzumace alkoholu, v dlouhodobějším užívání může způsobit spoustu problémů a navíc přispívá k tomu, že lidé tloustnou.

Lékaři doporučují několik tipů k tomu, jak své tělo očistit během jediného dne.

Detoxikace nemusí být pro každého

Pijte hlavně čistou vodou, můžete do ní přidat citron nebo čerstvé bylinky pro zpestření chuti. Někdo si dopřeje i med. Sklenici vody vypijte také před každým jídlem. Voda zaplní žaludek a vy toho poté nesníte tolik jako obvykle.

Fotografie: Pixabay

V lékárně si zakupte ostropestřec mariánský a pijte odvar z této byliny. Urychlíte svůj metabolismus a také pomůžete játrům, která musí veškerou stravu filtrovat.

Každé ráno si ještě před snídaní dejte lžící lněného semínka, které předem namočte. Tento tip je vhodný pro ty, kteří nejsou alergičtí na lněný olej. Po každém jídle vypijte sklenici bylinkové o čaje. Mezi lidmi je oblíbený hlavně zelený čaj.

Fotografie: Pixabay

Tělo každého jedince může na tuto detoxikaci reagovat jinak. Pokud se nebudete cítit dobře, očistu těla byste měli zastavit a začít znovu, až vám bude lépe.

Očista těla znovu nastartuje metabolismus a zničí škodliviny

Detoxikace však neznamená pouhé pití vody nebo bylinných čajů. Dodržujte zdravý životní styl, vyvarujte se stresu, omezte také kouření a pití alkoholu. To jsou věci, které omezují funkci tlustého střeva.

Kromě jiného můžete tělu ulevit:

  • Pravidelným pohybem
  • Doplňky stravy, různými vitamíny
  • Zvýšení příjmu vlákniny

K očistě vám pomohou například citrusy, použít můžete také jablečnou šťávu, která zlepšuje stav trávicího systému. Zázvor zase stimuluje trávení a snižuje nadýmání.