Problémy s usínáním budou minulostí díky postupům, které používá i sama královna Alžběta II

Fotografie: Getty Images

Kdo jiný by měl znát nejlepší návod na rychlý a spolehlivý spánek, než samotná anglická královna? Díky jejím těžkým povinnostem, které na svých bedrech nese, není jednoduché v klidu usnout. Proto její tip je zaručený a spolehlivý.

Kolik hodin trávíte v posteli, než skutečně usnete? To nekonečné převalování či hledání vhodné polohy ke spánku je nyní pryč. Přinášíme vám zaručený tip na co nejrychlejší usnutí přímo od královny Velké Británie Alžběty II.

Co všechno musí nést v myšlenkách i před spaním královna?

Pokud si myslíte, že ve vaší hlavě nelze uklidnit takový počet myšlenek, díky kterým nemůžete usnout, podívejte se na část života královny Alžběty II. Ta je totiž maximálně zaneprázdněná starostí o celý národ i náročným cestováním. Mezi její hlavní úkoly, který jí zaberou někdy i celý den a hlavně jí zaplňují hlavu myšlenkami před spaním, bezesporu patří:

  • cestování (navštívila více než 130 zemí)
  • přijímání velvyslanců a diplomatických návštěv
  • osobní odpovědi na dopisy občanů

Nespavost je hlavním příznakem důchodového věku. Je tedy zřejmé, že i královna má problémy s usínáním. A není divu, letošním rokem oslaví své neskutečné 95. narozeniny. Tím se také stává nejstarší současnou hlavou státu na světě a mezi panovníky Anglie drží naprostý rekord ve věku i délce působení na trůnu.

Věk 95 let královny Alžběty II. však není naprostou raritou, dlouhověkost má královna v genech. Její maminka se dožila 101 let a její babička z otcovy strany nebo dědeček z matčiny strany téměř 90 let.

Přitom její jednoduchý návod, jak dobře usnout a kvalitně spát, je prostý. Sama královna totiž ví, jak moc v životě záleží na kvalitním spánku, a tak na něj nedá dopustit. Díky následujícím radám spí i královna denně 8,5 hodiny bez jakéhokoliv probuzení. Chcete to také zažít? Pak se nechte inspirovat.

Klidný spánek a pohodlí vám zaručí klasická topná podložka

Teplo vám totiž pomůže naprosto uvolnit svaly, tudíž i celé tělo. V teplém a příjemném prostředí se vám bude spát jedna báseň. Zejména ve starším věku však tuto variantu diskutujte se svým lékařem. U některých nemocí se totiž naopak doporučuje spát v chladnějším prostředí.

Druhou skvělou radou pro zdravý spánek a klidné usínání je samostatná postel. Ačkoliv se to může zdát zvláštní, i královna Alžběta II. již řadu let nesdílí jedno lože se svým 99letým manželem.

Dalším velmi důležitým aspektem pro zdravý článek je také celkový životní styl. Ten má Alžběta II. nastavený již dlouhá léta perfektním způsobem. Nikdy nekouřila, nejí přebytečný škrob, nikdy se nehádá a nekřičí nebo také tráví dvě hodiny denně procházením.