Tvář prochází očistou, když tělo spí: Vliv na to má pozice při spánku, jeho délka a hydratace

Fotografie: Depositphotos

Zdravý spánek by měl být součástí každodenního režimu péče o pleť spolu s dalšími opatřeními, jako je správná hydratace, čištění pleti a ochrana před slunečním zářením.

Kvalitní spánek může mít pozitivní vliv na zdraví a vzhled pleti. Zde je několik způsobů, jak spánek může přispět ke zlepšení pleťového stavu. Během spánku dochází k aktivaci regeneračních procesů v těle, což zahrnuje i obnovu buněk pokožky. Dostatečný spánek umožňuje optimální regeneraci buněk a podporuje zdravý vzhled pleti. I když byste se neměli úplně vzdát své denní péče o pleť ve prospěch delšího spánku, existuje několik snadných způsobů, jak posílit vztah pleti a spánku a dosáhnout výsledků, říká doktorka Bukky Aremu.

Dopřejte si plnohodnotný spánek

Nejlepším začátkem pro vaši pleť – a celkové zdraví – je dopřát si každou noc doporučené množství odpočinku. Důsledkem špatného spánku je to, že vaše pleť rychleji stárne a hůře se zotavuje ze stresových vlivů prostředí, jako je například sluneční záření. V průměru byste měli spát sedm až devět hodin.

Před spaním si umyjte obličej

Spánek je spolehlivý způsob, jak pomoci vaší pleti se obnovit. Zvyšuje se průtok krve, obnovuje se kolagen a svaly v obličeji se po dlouhém dni uvolňují. Ale usínání se špinavým obličejem může také poškodit vzhled vaší pleti. Čištění obličeje každý večer je pravděpodobně důležitější než ráno. Stačí jemný čisticí přípravek, který odstraní nečistoty, make-up a přebytečný olej.

Používejte noční hydratační krém a buďte hydratovaní

To, co vaše pleť na noc skutečně potřebuje, je lokální hydratační krém. Opět platí, že nepotřebujete ten nejluxusnější výrobek na trhu. Stačí vám hutnější krém nebo olej, který vaší pleti pomůže během spánku. Další možností je použít denní hydratační krém a navrstvit na něj vazelínu – čistýma rukama – aby se hydratační krém zafixoval.

oči péče pleť
Fotografie: Freepik

Spěte na zádech nebo používejte speciální povlak na polštář

Je logické, že je pro vaši pleť důležité, v jaké poloze se nachází váš obličej během spánku. Spaní na drsném bavlněném povrchu může vaši pleť podráždit a dlouhé hodiny v kuse stlačovat obličej, což vede ke vzniku vrásek. Zatímco většina vrásek je způsobena výrazy, které děláte, když jsme vzhůru, vrásky na obličeji a hrudníku mohou vzniknout, když spíte na břiše nebo na boku.

Zvedněte hlavu

Bylo prokázáno, že vyvýšení hlavy pomáhá při chrápání, refluxu a kapání z nosu – což jsou všechno problémy, které mohou narušit kvalitu vašeho spánku, a tedy i vaší pleti. Kromě toho může pomoci snížit váčky a kruhy pod očima tím, že zlepší průtok krve a zabrání jejímu hromadění.

Zdroj: Healthline