Příběh neuvěřitelné rodinné tragédie a zrady

Fotografie: Freepik

Zrada vždycky bolí. Zapříčiní-li ji ale vaši nejbližší, vyrovnává se s ní mnohem hůře. Přečtěte si příběh Inny, která přišla o dceru i kontakt s rodinou.

Lidské osudy jsou různé. Někdo prožije šťastný život, jiný prožívá tragédii vedle tragédie. Podobně tomu bylo i u Inny, mladé svobodné matky, která po rozvodu musela začínat znovu. I když našla cestu, jak se dostat z problémů, některé věci ovlivnit nedokázala, a tak přišla nejen o svoji dcerku, ale také o bratra a matku.

Konec manželství a vyhlídky na lepší budoucnost

Na rozpad manželství a odchod jejího manžela reagovala Inna klidně. Bez skandálů a hysterie přenechala všechno manželovi a se svou malou dcerkou se vrátila do rodné vesnice do domu svojí matky. Musela si rozmyslet, co bude dělat, aby dokázala zaopatřit sebe i svoje dítě, protože v odlehlé vesnici nebyly vyhlídky na práci a výdělek téměř žádné. Malá dcerka navíc měla zdravotní problémy a poplatky za léky tak ještě ukrajovaly z už tak malého rozpočtu.

Inna už tušila, co bude dělat dál. Měla kamarádku, která pracovala ve Španělsku a už několikrát jí nabízela, aby se k ní připojila. Mluvila o práci uklízečky, pradleny nebo pokojské a poměrně slušném výdělku. Lámalo jí srdce opustit svoji malou dcerku, o kterou se měla po dobu Inniny nepřítomnosti starat babička, nebyla však jiná možnost. Za poslední peníze si koupila letenku a zamířila do Španělska.

Fotografie: Freepik

Začátky v cizí zemi nebyly lehké

První měsíc v nové práci i zemi byl samozřejmě nejtěžší. Ve vesnici bylo mnohem více práce, než Inna předpokládala, a kromě toho byl plat poměrně nízký. Jenže nový začátek v cizí zemi, obzvlášť, když neznáte jazyk, se hledá těžko. O šest měsíců později to začalo být o něco jednodušší. Inna se seznámila s několika krajankami a začala si s jednou z nich pronajímat byt. Společný život byl zábavnější a jednodušší. A pokud zpočátku Innu děsil katastrofický nedostatek peněz i na jídlo, nyní ji i po zaslání slušného obnosu domů na péči o dceru a matku něco málo zůstalo.

Tragická událost Innu naprosto zlomila

O tři roky později se stala tragédie a malá Innina dcerka po dlouhé nemoci zemřela. Inna poté nemohla 3 dny jíst ani spát. Život ztratil barvy a ani práce nemohla truchlící matce nijak pomoci. Po rozhovoru se svou matkou se Inna rozhodla zůstat v zahraničí a pokračovat v práci. Žena souhlasila s tím, že většinu platu bude z důvodu větší bezpečnosti dál převádět na matku.

Uplynulo 10 let. Inna nebyla schopna navázat vážný romantický vztah, ale naučila se jazyk a pochopila, jak to v zemi funguje, takže začala dostávat mnohem více peněz, pracovala pro soukromou společnost, a dokonce si koupila levné auto. Stále žila v pronájmu, ale už sama, a skoro nic neutratila.

Fotografie: Freepik

Návrat domů přinesl nepříjemné překvapení

Nakonec si nostalgie vybrala svou daň a Inna se rozhodla vrátit domů. Věděla, že má na matčině účtu dost peněz na otevření nějakého podniku. V rozhovoru se svou vlastní matkou však byly odhaleny nové, nepříliš příjemné detaily. Ukázalo se, že peníze, které Inna posílala celých 10 let domů, dostal její bratr a postavil si za ně dům. Příbuzní situaci zlehčovali s tím, že bratr peníze vydělá a vrátí je. Inna se po této zkušenosti rozhodla se do rodné země nevracet a zůstala ve Španělsku.

Bratrovi se jeho chování vymstilo

O rok později Innin bratr onemocněl a musel si hradit léčbu. Dům prodal, ale nestačilo to. Obrátil se tedy na svou matku v naději, že jí zůstaly ještě nějaké prostředky od Inny. Jejich matka ale byla bez prostředků a litovala toho, jak se ke své dceři zachovala. Muži tedy nezbývalo nic jiného než se obrátit na svou sestru. Ta ale všechny hovory ze své rodné země zablokovala a o bratrově osudu se nikdy nedozvěděla.

Zdroj: WomanMag