Jasné známky toxického vztahu s partnerem, který je nutné okamžitě ukončit

Fotografie: Depositphotos

Máte problémy s partnerem nebo ještě hůře, se svým vztahem? Dusíte se, nevyvíjí se vaše manželství dobře a máte pocit, že nic není tak, jak jste chtěli? Zkontrolujte, jestli nebude lepší se rozejít.

Jestliže chcete vědět pravdu o tom, jak na tom jste ohledně vztahových hodnot, podívejte se na následující seznam a zodpovězte si několik otázek. Jednou z možností může být i návštěva odborníka, který poradí, jak na vztahu pracovat a jestli to má vůbec smysl.

Fotografie: Freepik

Jedním ze znaků nespokojeného člověka je vláda partnera

Jestli jste ve vztahu nešťastní, je to velmi důležitý prvek, podle kterého poznáte, že váš vztah je u konce. Buďte upřímní hlavně k sobě a přiznejte si, že zůstáváte v toxickém vztahu, který už vám nějakou chvíli nic nedává a naopak berete. Pokuste se zjistit, jaké výhody má váš vztahu. Pokud jste se svým partnerem, měli byste být sami sebou. Když se tak necítíte, je na čase zjistit, jestli má vztah smysl. Se správnou osobu nemusíte nic předstírat. Můžete být vtipní a necítit se špatně.

Dejte pozor i na to, jestli vás partner nechce ovládat. Všimněte si, jestli se tajně nedívá do vašeho telefonu, nehlídá sociální sítě nebo vaše konverzace. Tohle chování naznačuje, že chce, abyste se s ním podělili o všechno. Nemusí to ale být láska, ale pocit, že mají někoho v hrsti a mohou ho ovládat. V podstatě tak převezmou kontrolu na vaším životem, dostanou se do vašeho osobního prostoru a vztah se může změnit v emocionální zneužívání.

Fotografie: Freepik

Pozor na separaci, mějte svůj život, přátele i koníčky

Jestli máte pocit, že žijete v izolace, není to dobře. Váš milovaný partner se vás snaží oddělit od přátel a příbuzných, zakazuje vám používat telefon nebo dokonce brání v hledání lepší práce? Jestli ano, tento vztah rozhodně není zdravý. Jedná se o formu domácího násilí, která vede k emoční a finanční závislosti na partnerovi.

Žárlivý partner také neznačí zdravý vztah. Pokud je ve vztahu majetnický, dělá žárlivé scény na veřejnosti nebo kontroluje telefony a účty na sociálních sítích, musíte pochopit, že takový vztah není o lásce a toleranci. Je to známka psychického týrání a z takového vztahu utečte co nejrychleji.

Pokud vás partner nepodporuje a podceňuje vaše úspěchu, nestojí za tok. Tímto způsobem se vás snaží přesvědčit, že vás nikdo neocení a potřebujete někoho, kdo se o vás postará. Přitom ten, kdo potřebuje pomoci, je právě váš partner. Má problémy se sebeúctou a snaží se to skrýt tak, že vás v tomto ohledu omezuje. Jestliže máte problém naplánovat dovolenou, rodinný nákup nebo budoucnost, jsou to hlavní rysy toho, že tento vztah nebude fungovat.

Vzájemná důvěra, pocit bezpečí a společné plány do budoucna jsou přesně to, co má zdravý vztah mít. Nezůstávejte ve vztahu, ve kterém se bojíte říci svůj názor.

Zdroj: Healthline