Deprese podle zvěrokruhu: Jaké znamení je na tom nejhůře?

Pokud spadáte do kategorie lidí, kteří snadno a často propadnou depresi a stále jste hloubali nad tím, proč se to děje zrovna vám, tak pro vás máme nečekanou odpověď. Pravděpodobně za to může vaše znamení zvěrokruhu.

Zdá se, že deprese vždy přichází nečekaně a že pro ni neexistuje žádný relevantní důvod, ale opak je pravdou. V tomto článku se dozvíte, kdo, podle znamení na deprese trpí nejvíce a kdo se s nimi za celý svůj život téměř nesetká.

Stupnice nejdepresivnějších znamení

Těchto pět znamení se řadí mezi ty vůbec nejsmutnější a nejdepresivnější:

  • Panna
  • Rak
  • Beran
  • Štír a Vodnář

Bylo zjištěno, že nejvíce depresivními lidmi, jsou lidé narození ve znamení Vodnáře. Tito lidé trpí především na Dystymii, která je označována jako dvojitá deprese a znamená to, že i když ta největší chvilková deprese odezní, pokračuje deprese další a další a lidé, kteří touto fází prochází, věří v to, že je to součást jejich povahy. Tito lidé by se neměli uzavírat do sebe, ale měli by co nejvíce času trávit s přáteli a pravidelně měnit prostředí, ve kterém se vyskytují. Je důležité hlídat jejich emoční stav a neustále je zapojovat do běžného dění.

Druhým nejnáchylnějším znamením je Štír. Lidé, kteří jsou v tomto znamení, nesnáší nespravedlnost a kdykoli se s ní setkají, nedokáží se s ní vypořádat. Chvíli jim trvá, než se z deprese dostanou, ale nakonec to zvládnou, neboť se říká, že jsou jako Fénix, který zemře a znovu se narodí ze svého popela.

Nikdo z nás by to asi kvůli jejich velmi aktivní a výbušné povaze netipoval, ale i berani patří do této kategorie. Z dlouhodobého hlediska se totiž to, co prvotně považují za melancholii, vyvine postupně až k depresi. Je pro ně důležité si uvědomit, že na všechno nejsou sami a že lidé, které mají kolem sebe, jim vždycky rádi pomohou se z této špatné nálady dostat.

Raci nikdy na nic nechtějí být sami a tak se dříve či později s jejich problémy svěří přátelům či rodině. Své emoce neudrží dlouho na uzdě a tak si rádi popláčou. Nejhorším zklamáním je pro ně zrada od někoho, komu celý život důvěřovali a ke komu vzhlíželi. Navzdory tomu jsou lidé v tomto znamení převážně optimističtí a po většinu času se na život dívají, jak se říká „skrze růžové brýle“.

Také panny mají sklony k depresím, ale jelikož si života užívají plnými doušky, tak vždy věří, že v těch nejhorších chvílích se stane nějaký zázrak a bude zase vše tak, jak má být. Pokud se jim stane něco špatného, tak se do poslední chvíle snaží předstírat, že je všechno v pořádku a nic zas tak strašného se neděje. Když zažívají chvíle plné smutku a nic se jim nechce, tak jsou tady pro ně přátelé a rodina, kteří je vždy dostanou zpět na nohy.

Závěr

Tento popis samozřejmě nebude sedět na všechny, neboť každý jsme jiný a umíme se s jednotlivými situacemi a smutkem vypořádat po svém, ale jedno pravidlo je jasné, pokud někdy depresi přece jen propadnete, zavolejte si na pomoc někoho, kdo je narozen ve znamení ryb, ten vás totiž zcela jistě z vaší špatné nálady vysvobodí. Úspěch je zaručen!

Úvodní Fotografie: Depositphotos