Příznaky, kterými tělo sděluje, že má nedostatek vitamínů a potřebuje je neodkladně doplnit

Fotografie: Freepik

Vaše tělo vám poskytuje spoustu informací o tom, v jakém rozpoložení se zrovna nachází. Příznaky, které uvádíme v článku, vám přesně řeknou, co vašemu tělu chybí. Poté můžete důležité vitaminy a další minerály snadno doplnit, abyste se opět cítili ve svém těle dobře.

Vlasy vám prozradí, jaké vitaminy vám chybí

Pokud vám chybí mastné zdravé kyseliny, poznáte to podle toho, že ve vašich vlasech najdete lupy. Postačí jíst ryby dvakrát týdně a problémy by měly vymizet. Konzumovat můžete také ořechy nebo lněná semínka. Vaše vlasy budou silné a zdravé také po konzumaci kyseliny listové.

Fotografie: Pixabay

Nízká hladina kvůli nedostatku vitaminu B způsobí, že jsou tenké, křehké a snadno se lámou. Stačí jeden hrnek bílé rýže nebo syrového špenátu, který napraví nerovnováhu a poskytnou vám 60 % denního množství.

Měď bude ve vašem těle chybět, pokud uvidíte, že vám šednou vlasy. Měď hraje důležitou roli při výrobě melaninu, který dodává vlasům jejich barvu. Proto do své stravy zařaďte korýše, ústřice a houby.

Vitamin B12 potřebujete, jestli si všimnete ulcerózních lézí nebo prasklin na stranách úst. Je nutné si do pravidelné stravy přidat další zdroje tohoto vitaminu, mezi které patří:

  • Drůbež
  • Červené maso
  • Vejce

Jestliže jste vegetarián, je to obtížnější, ale můžete si pomoci potravinami, jako jsou mléko, zrna nebo dietní droždí. Hrboly na rukou znamenají, že máte nedostatek zinku a vitaminu A. Oba vitaminy jsou důležité pro udržení zdravé pokožky a také hrají roli při hojení ran.

Při nedostatku těchto složek se budou vaše ranky hojit mnohem delší dobu. Dopřejte si tedy drůbeží maso, hummus nebo dýňová semínka. Vitamin A zase najdete ve sladkých bramborách a melounu.

Doplňky stravy z vás jen tahají peníze, dejte raději na přírodní produkty

Nedostatek žaludeční kyseliny se dá řešit pitím jablečného octa s vodou. Někteří to ale řeší právě vitaminovými doplňky nebo léky na pálení žáhy, které sníží žaludeční kyselinu. Jestli v noci dobře spíte a stejně se cítíte unavení, může vám chybět vitamin D. Pokud ho budete pravidelně doplňovat, únava zmizí a budete mít o mnoho více energie. Konzumujte mléčné výrobky, sardinky, mandle nebo sójové mléko.

Rychlé vytvoření modřin je způsobeno nedostatkem vitaminu C, který najdete nejen v tropickém ovoci, ale také v některých druzích zeleniny. Vitamin C pomáhá vytvářet kolagen, který se podílí na tvorbě krevních cév. Kromě pomeranče si dopřejte jahody, brokolici nebo mango.