Mezi méně známé příznaky onemocnění Covid-19 patří i jeden, který lze zaměnit s jiným běžným onemocněním

Fotografie: Freepik

Celosvětová pandemie nového typu koronaviru zaplavila celý svět. Všichni již znají jeho hlavní příznaky i ty méně obvyklé, nicméně je tu jeden, který se může projevit a zatím se o něm moc neví – je to bolest břicha.

Nový příznak se objevil poprvé v Austrálii

Tento nový příznak zaznamenali poprvé v Austrálii, kde si 37letá zdravotní sestra podle své intuice zašla na testy na koronavirus poté, co měla bolesti břicha. Nebylo to ale poprvé, co u někoho bolest břicha signalizovala podezření na onemocnění COVID-19.

Fotografie: Freepik

V květnu byla zveřejněna studie, která ukazovala, že řada pacientů léčících se s koronavirem ve Francii si stěžovala na bolesti břicha a bolest v oblasti žaludku.

Nejčastější příznaky jsou velmi podobné chřipce

Téměř každý zná a ví, jaké jsou příznaky při podezření na toto onemocnění. Mezi nejčastější patří horečka, suchý kašel nebo únava. Stejné příznaky má i chřipka, která se aktuálně na podzim bude vyskytovat stále častěji a bude tedy problém ji rozeznat od nového typu koronaviru. Mezi další příznaky, které jsou ale u pacientů málo časté, patří:

  • Bolesti v krku
  • Průjem
  • Zánět spojivek
  • Bolesti hlavy
  • Ztráta čichu nebo chuti

Vyskytnout se v ojedinělých případech může také vyrážka po celém těle nebo zjistíte barevné změny na prstech rukou nebo nohou. V každém případě pokud budete mít dýchací obtíže nebo dušnost, pocítíte tlak na hrudi nebo bolesti na prsou nebo ztratíte řeč či schopnost pohybu, je na místě okamžitě zavolat lékaře, který vyhodnotí vaši situaci.

Pokud máte jen podezření na nákazu, můžete se objednat sami na testy na koronavirus. Odběrné místo najdete v okolí svého bydliště, budete mít jistotou a navíc můžete upozornit všechny, se kterými jste přišli do blízkého kontaktu.