Cvičení během pandemie. Zjistěte, jak dosáhnout výsledků, které nejsou o nic horší než ty, kterých docílíte návštěvami fitness centra

Fotografie: Freepik

Současná situace příliš nenahrává návštěvám fitness center. Pokud chcete zůstat fit i během pandemie, řešením je cvičení v domácích podmínkách. Poradíme vám, jak na to.

Ač se vám to možná v současné době nezdá, domácí trénink má řadu výhod. Jaké? Jsou zdarma, nemusíte nikam jezdit, můžete si zvolit jakýkoliv čas i druh cvičení. Jestli jste odhodlaní začít s přípravou figury pro letní sezónu v pohodlí vašeho obýváku, bude se vám hodit pár rad.

Fotografie: Freepik

Co je třeba pro efektivní domácí cvičení?

Jste organizovaná osoba se silnou vůlí? Pokud ne, bude pro vás cvičení v domácích podmínkách těžké, ale ne nemožné. Hodit se vám bude také dostatečně velký prostor, a co je ještě důležitější, možnost absolutního soukromí. Ne každý zvládne cvičit s batoletem u nohou a partnerovým upřeným pohledem v zádech.

Cvičit se dá i bez pomůcek, ale utratit nějaké peníze za praktickou výbavu (činky, švihadlo) a možná i nějaké stroje (běžecký pás, rotoped) může pomoci dosáhnout kýženého výsledku rychleji.

Fotografie: Freepik

Jaké cvičení zvolit pro trénink v pohodlí domova?

Vyberte cvičení bez přílišného skákání, abyste nepoškodili svoje klouby a nerušili spolubydlící nebo sousedy. Velkou výhodou dnešní doby je nepřeberné množství dostupných videí kvalifikovaných trenérů a sportovních nadšenců, stačí si jen vybrat to pravé. I když jste připraveni utratit peníze za nákup vybavení, nebudete moci do svého bytu nastěhovat všechny pomůcky a přístroje, které jsou k dispozici v tělocvičně. Proto volte tréninky s minimálním a nejdostupnějším vybavením (závaží, činky, guma).

Práce s vlastní hmotností je také velmi užitečná a přináší skvělé výsledky. Rozdělte cvičení podle svalových skupin. Například v pondělí můžete cvičit nohy a hýždě, ve středu posilovat hrudník a ramena, a v pátek zapojit záda a paže. Tréninkem tedy nebudete trávit déle než hodinu a v průběhu týdne procvičíte různé svalové skupiny. Každá skupina svalů bude mít navíc dostatek času na zotavení, což znamená, že výsledek bude lepší a zároveň méně bolestivý.

Chcete-li zvýšit zátěž, proveďte více opakování, přidejte do své rutiny nová cvičení, snižte odpočinek mezi sériemi a používejte závaží. Před cvičením se nikdy nezapomeňte zahřát a po cvičení protáhnout. Není tak těžké začít trénovat doma, hlavní je uplatnit systematický přístup a nevzdávat se. Hodně štěstí!