Jednoduché cviky pro štíhlý pas a svůdné bříško zvládnete praktikovat z pohodlí domova

Fotografie: Freepik

Pokud toužíte také vy po plochém bříšku a útlém pasu, pak vězte, že kvůli tomu nemusíte pravidelně chodit do posilovny.

Existují cviky, které můžete provádět klidně doma nebo v práci, přičemž rozhodně nepotřebujete žádné drahé stroje na cvičení, které se nám často snaží prodat nejrůznější reklamy. Pojďme se podívat na cvičení, které je opravdu jednoduché, ale přitom patří k těm nejúčinnějším právě na ploché břicho a úzký pas.

Fotografie: Freepik

Cvičíme pro ploché břicho a štíhlý pas bez pomůcek

Ploché břicho lze získat pouze cvičením s vlastním tělem, ale můžete použít také pomůcky, jako je švihadlo či fit míč nebo gymnastický disk, které vám pomohou k dosažení vašeho cíle. Nejprve pojďme na velmi efektivní cvičení, které vám pomůže nejen zformovat břicho, ale také zbavit vás přebytečných tukových zásob v podbřišku:

  • Položte se na záda na podlahu či podložku a dejte ruce podél těla
  • Nohy mějte narovnané u sebe, zvedněte boky a natáhněte nohy ke stropu

Při tomto cvičení je podstatné, abyste neohýbali kolena, přičemž ideální je pro začátek 10 opakování. Postupně můžete počet opakování zvyšovat, a to až zhruba na 50 opakování, podle toho, jak vám to půjde.

Jeden z nejlepších cviků na břišní svaly je zároveň velice jednoduchý. Opět se položte na záda, ale v tomto případě pokrčte nohy. Ruce položte podél těla. Několikrát se nadechněte a nafoukněte bříško. Pomalu vydechujte a stáhněte břicho co nejvíce dovnitř. Takto vydržte po dobu 5 až 10 sekund. Tento cvik se doporučuje opakovat desetkrát.

Velice jednoduchým a účinným cvikem je také vytvoření ženské siluety. Lehněte si na záda a potom roztáhněte nohy na šířku ramen. Narovnejte ruce a dejte je asi 20 cm od těla. Následně si dejte ruce pomalu za hlavu, aniž byste přitom zvedali ruce z podlahy. Přitom se snažte roztáhnout nohy, co nejvíce to půjde. Toto cvičení provádějte zhruba po dobu jedné minuty.

Fotografie: Freepik

Cvičení s fit míčem

Mezi velmi účinná cvičení patří cvičení s fit míčem. Pro posílení břišních svalů je fit míč velmi dobrá pomůcka. Jako první cvik začneme jednoduše, kdy se stačí položit na podložku na záda a ruce nechat podél těla. Natáhněte nohy. Fit míč sevřete mezi kotníky nebo mezi lýtka, jak vám to vyhovuje. S nataženýma nohama jej pak zvedejte nahoru a pokládejte zpět.

Velmi dobré jsou také vylepšené zkracovačky na fit míči na přímé břišní svaly. Záda si položte na fit míč, chodidla nechejte na zemi. Nohy jsou samozřejmě tedy ohnuté v kolenou, ruce můžete mít složené za hlavou, nebo si to můžete ztížit tím, že je natáhnete. Následně je potřeba tlačit trup směrem nahoru a dopředu k nohám, bederní část mějte stále bezpečně na míči.

Zdroj: TimesHood