Na tyto potraviny si dávejte obzvláště pozor, mají značný vliv na kvalitu pokožky

Fotografie: Freepik

Každá žena se chce cítit krásně. To je ale těžké, pokud nás trápí akné, kruhy pod očima či vrásky. Jestliže se o svou pleť staráte a přesto není zdravá, možná je chyba ve vašem jídelníčku.

Všichni sníme o bezchybné a zářící pokožce, která na první pohled zaujme každého. Ale občas se zdá, že se toho i přes veškerou snahu nedá dosáhnout. Snažíte se používat hydratační krémy, masky, olejíčky, myjete si pravidelně obličej, máte pravidelný pitný režim i dostatek spánku a přesto se ráno budíte s pocitem, že to dnes bude chtít trochu make-upu. Na něm není nic špatného, ale pokud chcete krásnou a přirozenou pokožku, zkuste se zaměřit na to, co jíte.

Alkohol vám rozhodně neprospívá

Nemusíte být alkoholik a třeba si dáte jen jednou týdně skleničku vína, ale i to může být na vaše tělo moc. Jak vám to dá najevo? Pokleslými víčky, vráskami, zarudnutím okolo očí či přehnaně suchou pokožkou. Zkuste se alkoholu alespoň po dobu tří týdnů zdržet a sami díky tomu můžete zjistit, jestli je skutečnou příčinou. Pokud byste se přeci jen nějakému přípitku vyhnout nemohli, zvolte suché víno, to vám až tolik neuškodí.

Mléčné výrobky

Zhoršení díky těmto výrobkům se projevuje oteklými víčkami, kruhy pod očima a akném hlavně na bradě. Můžete mít celkový problém se zpracováním mléčných výrobků a jestliže takové podezření máte, navštivte svého lékaře. Pokud jste si ale jisti, že nic takového nemáte, pak to může být přísadami, které se často nacházejí v mléku a které mohou při větší konzumaci narušit hormonální rovnováhu. Zkuste je konzumovat s mírou.

Fotografie: Freepik

Lepek

Zhoršení kvality pleti kvůli lepku se projevuje oteklými a zarudlými tvářemi, tmavými skvrnami a akném hlavně na bradě. Zkuste si dát na chvíli menší dietu bez kaše, moučných výrobků či těstovin. Můžete si místo toho pochutnat na výrobcích s velkým obsahem vlákniny, jako je sušené ovoce. Také se ujistěte, že pijete dostatek vody. To vám pomůže zbavit se oteklých tváří.

Fotografie: Freepik

Přemíra cukru

Ta se projevuje vráskami na čele, povislou kůží okolo očí, bledým obličejem, zašedlou kůží a akném po celém obličeji, které se ovšem může začít objevovat i na ramenou či dekoltu. Zkuste pomalu, ale jistě snižovat množství nezdravých cukrů, které za den přijímáte. Sycené nápoje vyměňte za vodu a sušenky s koláčema za ovoce a zeleninu. I kdyby to ve výsledku nebyla příčina, určitě vám to celkově prospěje.

Zdroj: Healthline