Žena snědla první pořádné jídlo až ve 23 letech. Do té doby byla živa pouze z bramborových lupínků

Fotografie: Depositphotos

Zvláštní poruchou příjmu potravy trpí jedna mladá Britka. Většinu života jedla jenom chipsy a i ty museli mít jen jednu konkrétní příchuť.

Je to vůbec možné, aby dítě vyrostlo pouze na jednom druhu jídla? Zdá se, že ano. Již od dvou let měla tato dívka problém pozřít jakékoliv jídlo. Rodiče se opravdu snažili do ní něco dostat, ona však vše zatvrzele odmítala. Její maminka nakonec rezignovala a nechala ji na jednoduché stravě složené z bramborových lupínků, aby vůbec něco snědla.

Rodiče byli rádi, že snědla aspoň něco

Dnes je Zoe Sadler z britského Coventry již 25 let a doslova ochutnává nový život. Ještě donedávna však nemohla sníst téměř nic jiného, než své oblíbené bramborové lupínky s příchutí sýra a cibule. Sama vzpomíná, jak jí z jiných jídel bylo fyzicky velmi špatně. Jediné, co mohla jíst a cítit se dobře, byly právě brambůrky.

Rodiče se s celou situací nakonec smířili a jediným posunem bylo, že děvče snědlo brambůrkové sendviče. Tedy dva tence namazané chleby, mezi které byly vloženy její oblíbené chipsy. Ráno byla ochotná sníst k snídani misku suchých cereálií. Dál se však nepohnulo nic a holčička vyrostla na naprosto jednostranné stravě.

Život jí převrátila vážná diagnóza

Zoe byla na svůj jídelníček tak navyklá, že nikdy nijak zvlášť nepřemýšlela o změně. Obrat však nastal ve chvíli, kdy ji lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Zrovna u tohoto onemocnění je důležitá vyvážená strava. Jakákoliv přísná dieta může mít za následek zhoršení stavu. Zoe tedy šla do sebe a rozhodla se k radikální změně.

Fotografie: Freepik

Věděla však, že sama to nezvládne. Rozhodla se tedy podstoupit hypnoterapii, kdy vás terapeut uvede do hypnózy a může vám tak pomoci odbourat některé psychologické bloky. Zoe i terapeut byli tak rychlými výsledky velmi překvapení. Zoe totiž začala zkoušet některé druhy ovoce již po dvou sezeních. Ke svému úžasu viděla, že nejenže jí není špatně, ale dokonce jí nové chutě dokonce nesmírně lahodí. Především jahody si zamilovala.

Svatební menu bude pestré

Sama řekla, že vůbec netušila, že některá jídla mohou mít tak výbornou chuť. Postupně zkouší a zařazuje více chutí do jídelníčku. Pochutnala si už i na chobotnici s chilli a těší se až ochutná kuře na kari. Je velmi odhodlaná. Za pár měsíců se totiž vdává a jejím snem je si naplno užít svatební večeři. Rozhodně nebude mít na svatebním menu sendvič prokládaný chipsy.

Zdroj: Novochag