Strava věčného mládí. Odborníci prozradili, co jíst k udržení mladistvého vzhledu

Fotografie: Freepik

Je čas zapomenout na diety, nekonečné počítání kalorií a zákazu pojídání sladkostí. Vědci přišli s novou teorií.

Vědci zjistili, že pokud si chcete udržet své mládí co nejdéle, musíte konzumovat jídla, která mohou ovlivnit vaše geny. Jako první vyjádřil tento úhel pohledu americký dermatolog Nicholas Perricone. Právě on prokázal, že existují potraviny, které mají pozitivní vliv na práci genů.

Množství jídla není důležité

Dermatolog napsal několik prací o genetickém nastavení těla a o tom, co je může ovlivnit. A pokud přesně víte, jak to udělat, můžete si tělo nastavit sami. Hlavním faktorem, který činí tyto změny je jídlo. A slavný dermatolog tvrdí, že není důležité množství jídla, které konzumujeme, ale prospěšné mikroelementy, které se do něj dostanou. A tak vyzdvihl hlavní produkty, se kterými můžete zůstat mladí a krásní po dlouhou dobu.

Zdroj fotografie: Pixabay

Nicholas Perricone ujišťuje, že pokud se budete držet stravy, kterou nabízí, můžete omládnout nejméně o 20 let. Takové produkty nutí geny mládí k obnovení těla. Geny jsou dědičné. S tím nejsme schopni nic dělat. Pokud naše maminka nebo babička stárly brzy, pravděpodobně nás čeká stejný osud. Díky sadě potravin však můžeme své geny změnit. Pomohou nám v tom úplně běžné potraviny.

Pohled dermatologa je správný

To, že má Perricone pravdu potvrdil i další odborník. Nyní vám tedy představíme deset potravin, které při časté konzumaci budou nutit vaše tělo bojovat proti stárnutí. První potravinou je čokoláda s vysokým obsahem kakaa. Vhodný je také losos, který stejně jako čokoláda obsahuje antioxidanty. Kromě toho obsahuje bílkoviny. Proti stárnutí pomůže také skořice, která zdvojnásobuje práci mozku a pomáhá soustředit se. Houby pomáhají játrům a posilují metabolismus a obsahují vitamín D. Lišky mají i selen, který pomáhá ledvinám.

Fotografie: Pixabay

Řeřicha je taktéž skvělý antioxidant, pomáhá čistit ledviny a vylučovat škodlivé soli. Kromě toho čistí játra a pomáhá předcházet namáhání srdce a cév. Semena šalvěje obsahují vitamín E a vápník důležitý pro kosti. Zelený čaj obsahuje katechiny, které udržují mládí a snižují nadváhu. Červené víno obsahuje aktivní enzym, který štěpí tuky. Zázvor snižuje hladinu cukru v těle a grapefruit je skvělou zásobárnou vitamínu C a také pomáhá udržovat správnou hladinu inzulinu v krvi. Jeho hořké části odstraňují žluč z těla.

Zdroj: Nordic Clinic