Proč vás trápí celulitida?

Celulitida, nebo také pomerančová kůže netrápí pouze ženy, ale i muže. A opět není pouze jedna kategorie lidí, které by trápila – často si lidé totiž myslí, že se týká lidí při těle. Věřte nebo ne, ale i modelky mají celulitidu. Proč vzniká a jak změnit svůj životní styl, aby pomerančová kůže zmizela, nebo se neobjevovala další?

Zaměřeno na stravu

Pokud máte problém s celulitidou, jednou z příčin může být špatné stravování. Zjistěte, zda se vás denní jídelníček neskládá z tuků a cukrů – pokud převládají, je jisté, že vaši celulitidu podporují právě tyto složky. Ale pozor, i když se můžete stravovat zdravě, dalšími činiteli při vzniku celulitidy mohou být nepravidelná strava nebo diety. Pokud neustále přibíráte a ubíráte na váze, kůži to poznamená a nebude vypnutá.

Řešení

Řešením výše uvedených problémů jsou pravidelná strava, která bude složena ze zdravých surovin tak, abyste nehladověli, ale zároveň i hubli. Pokud budete hubnout pomalu, kůže se spíše přizpůsobí a vypne se.

Pitný režim

Pleť a celá pokožka těla potřebuje dostatek vody. Víte, že málo pijete? Svádíte to na váš nabitý denní režim? Chyba je pouze na vaší straně! Na pití si musíte udělat čas. V nejlepším případě vypijte denně 3 litry vody – pozor, žádné limonády! Alternativou, kterou do svého pitného režimu můžete zařadit je také čaj, například zelený.

Sedavý způsob života

Pokud máte sedavé zaměstnání, musíte si to vynahradit alespoň doma. Snažte se pohybovat – klidně si vystačíte jen s chůzí. Pokud máte více času a energie, zkuste běh, jízdu na kole… Možností jsou také pravidelní ranní rozcvičky. Postačí málo a kůže se zpevní, uvidíte.

Stop kouření a alkoholu

To, že byste měli omezit alkohol, vás možná napadlo už při odstavci o pitném režimu. Opravdu byste se mu měli vyhnout a dopřát si jej jen výjimečně – třeba v pátek večer jednu sklenku vína a stop. Co byste možná nečekali, že ovlivní vaši kůži, je kouření. Opravdu i kouření má kromě špatného vlivu na plíce a srdce také nepříznivý vliv na pokožku. Zhoršuje totiž prokysličení a zhoršuje průtok krve. Kůže tak ztrácí na síle a kráse.

Fotografie publikována se svolením Ambro Photography/FreeDigitalPhotos.net