Celulitida – proč nás trápí?

Je to potvora, kterou každá žena proklíná, ale bohužel se jí většinou jen těžko úplně vyhne. Útočí na každý typ postavy a nevyhýbá se ani bohatým a slavným. Ano, mluvím o nenáviděné celulitidě. Stehna a hýždě připomínající svým vzhledem slupku pomeranče, to je přesně její práce. Boj s ní je náročný a možná u někoho ani nelze úplně vyhrát. Správnou péčí se však můžete tohoto ošklivého problému alespoň z části zbavit. Magazíny pro ženy přináší nové revoluční metody, které by měly zaručeně fungovat. Jak to ale udělat, aby vás tento boj nestál celé jmění?

Mnoho příčin, málo obrany

Nejdříve si řekneme pár slov o tom, kde se vlastně bere celulitida a co stojí za jejím vznikem. Celulitida vzniká nedostatkem pojivové tkáně v podkoží a ukládání tukových buněk v těchto místech. Tukové buňky se zvětšují a vytváří nevzhledné ďolíčky. Zároveň utlačují krevní a lymfatický systém, což vede k ukládání odpadních látek v kůži. Toto je, stručně popsáno, důvodem oné pomerančové kůže. Za rozvojem celulitidy stojí mnoho vlivů. Mezi ty, se kterými nejde nic moc udělat, patří hormony (včetně užívání antikoncepce), dědičnost a dlouhé sezení či stání (například v zaměstnání). Co můžeme změnit, je náš životní styl. A právě tady by měl začít zmiňovaný boj, ale také prevence. Je důležité začít se zdravěji stravovat, přestat kouřit a zařadit do rytmu dne pravidelný pohyb a je jedno, zda to bude tanec či sport.

Výnosný byznys

Na trhu existuje mnoho kosmetiky slibující zbavení se celulitidy a jistě uděláte dobře, pokud po nich sáhnete. Věřte ale, že jen mazáním se jí nikdy nezbavíte. Opravdu je nutné změnit především přístup ke svému tělu a zdraví vůbec. Určitě pak můžete tuto snahu podpořit i lymfatickými masážemi, které jsou také účinným pomocníkem v boji proti celulitidě. Pokud chcete ušetřit, můžete se naučit provádět takovou masáž i doma, ale buďte opatrné.

Fotografie publikována se svolením Ambro Photography/FreeDigitalPhotos.net