Proč skákat přes švihadlo

Skákání přes švihadlo pomůže zbavit se nechtěných kilogramů a navíc posílíte a vytvarujete své tělo. Jedná se o zábavný způsob, který můžete vykonávat z pohodlí domova za doprovodu motivační hudby. Skákání má příznivý vliv na kardiovaskulární zdraví, ale mimo jiné přispívá i k lepší hbitosti a koordinaci. Jestliže se skákání přes švihadlo budete věnovat pravidelně, posílíte svalovou vytrvalost.

Výborná skladnost

Švihadlo nezabírá téměř žádný prostor a navíc si ho můžete vzít třeba i na chalupu. V pohodě se vejde i do kabelky. Zaskákat si můžete, pokud vám to prostor dovolí klidně v práci o přestávce. 10 minut skákání denně udělá za nějaký čas divy.

Cenově dostupné

Švihadlo dobré kvality si můžete pořídit už od sto korun. V případě, že si budete chtít kontrolovat tep, spálené kalorie a další hodnoty, je možné pořídit švihadlo, které má v rukojeti zabudované počítadlo. To už je krapet dražší.

Pryč s celulitidou

Skákáním posilujete nejen horní, ale i dolní část těla. Pálíte kalorie, zpevňujete, posilujete kardiovaskulární systém a bojujete proti celulitidě.

Posílení těla

Skákat se dá různými způsoby tak, abychom zapojili co největší množství svalových skupin. Skákat se dá snožmo, po jedné noze, vpřed, vzad a mnoho dalších variant. Před každým skákáním se však nezapomeňte zahřát.

Jak vybrat správné švihadlo

Přesto, že se nákup švihadla může zdát snadný, zase tak lehké to není. Jednak je lépe používat švihadlo, které má lanko z textilu (vydrží déle). Rukojeť by měl být tlustá tak akorát – aby umožnila pohodlný úchop. Správnou délku poznáte tak, že jednou nohou si stoupnete doprostřed švihadla a oba konce zvednete nahoru. Vhodná délka je, když konce sahají někde do úrovně podpaží – ramen. Delší ani kratší švihadlo není vhodné.

Obrázek: puravidayogallc.com