Zatočte s celulitidou a zbavte se pomerančové kůže jednou provždy

Nedovolte, aby vaše stehna hyzdila pomerančová kůže. S celulitidou se lze vypořádat poměrně jednoduchým způsobem. Chce to jen trochu trpělivosti.

Ještě v minulém desetiletí bývala „pomerančová kůže“ na hýždích nepříjemným fenoménem, za který se většina žen styděla. Šlo většinou o ženy v pokročilejším věku. Ovšem dnes můžeme okolo sebe vidět spoustu mladých a štíhlých dívek, jejichž hýždě jsou přesto nevzhlednými hrbolky nepříjemně postiženy. Na vině je celá řada faktorů, kterým vévodí nezdravá strava a sedavý způsob života.

Proč nás trápí nevzhledná celulitida

Na vině ovšem mohou být i metabolické poruchy a další faktory. Není tedy divu, že boj s celulitidou obvykle vyžaduje dostatek času a soustředěného úsilí. Pokud v něm však vytrváte, budete nakonec slavit úspěch. Ovšem pamatujte si, že čím dříve začnete s tímto estetickým problémem bojovat, tím lépe. Celulitida má totiž celkem čtyři fáze, přičemž jen první dvě lze odstranit domácími metodami.

Cvičení pomáhá problémům předcházet

Celulitidu způsobuje nahromadění podkožního tuku. U žen se vyskytuje častěji, a to kvůli působení hormonu estrogenu. Pomoci vám však může zdravý životní styl. Pro začátek stačí, když si dáte pořádně do těla alespoň 2–3krát týdně, poté nebude mít žádná celulitida šanci. Můžete vsadit na fitko, ale třeba i na dlouhé a svižné procházky, plavání, běhání nebo skákání přes švihadlo. Pravidelné cvičení je zkrátka základ.

Pokud už s celulitidou bojujete, přidejte komplexní cvik, který vám s odbouráváním tuku na bocích a hýždích pomůže. A jak vypadá? Sedněte si na podlahu, nohy rovně k sobě a záda dobře vyrovnaná. Odlepte jeden bok od podlahy, ovšem nesmíte přitom pokrčit nohy v kolenou. Potom jakoby udělejte „krok“ dopředu a vraťte se zpět. Totéž opakujte i s druhou nohou. Celé to vypadá jako „chůze po zadku“ a měli byste vydržet alespoň dvě minuty.

S odplavením tuku pomůže i masáž

Jestliže však chcete vsadit spíše na posilovnu, soustřeďte se zejména na rotoped nebo na jiné stroje určené k procvičení nohou. Odplavení tuku pak můžete podpořit i vhodnou masáží. Skvělý je v tomto případě med. A jak na to? Naneste si med na prsty a přiložte ruku na problémovou oblast. Lepení se nebojte, je to v pořádku. Kružte prsty ve směru hodinových ručiček po všech oblastech s celulitidou a vydržte asi 10–15 minut.

Fotografie: Pixabay

Bude to sice trochu nepříjemné, ale o to efektivnější. A celý postup stačí opakovat pouze 2krát týdně, a to po dobu jednoho měsíce. Ano, už po takto krátké době uvidíte první pozitivní výsledky. A vsadit můžete i na medový zábal. Nejdříve se osprchujte a prohřejte pokožku. Pod teplou vodou byste měli strávit 5–6 minut. Otřete se do sucha a na všechna problémová místa naneste med. Zabalte je do fólie a nechte hodinu působit.

Domácí masážní olej na celulitidu

Jste na med alergičtí nebo jednoduše nechcete plýtvat tak vzácnou surovinou na obyčejné kosmetické potíže? Pak si vyrobte vlastní masážní olej z těch správných esenciálních složek, které podporují prokrvení kůže a odplavení tuku. Používá se podobně jako masáž s medem. A co do něj přidat? Budou vám stačit tři základní ingredience a jeden nosný olej, který nijak nenaruší jejich žádoucí vlastnosti.

  • 20 kapek e. oleje z jalovce (Juniperus communis),
  • 20 kapek e. oleje z cedru (Cedrus atlantica),
  • 10 kapek e. oleje z cypřiše (Cupressus sempervirens),
  • olej z rostliny Calophyllum inophyllum.

Strava je také velmi důležitá

A co ještě celulitidu zhoršuje? Především přemíra tuků v naší stravě. Vyhněte se především těm nezdravým, obsaženým kupříkladu ve smažených jídlech nebo průmyslově zpracovaných potravinách. Naopak dbejte na dostatek ovoce a zeleniny, který vám s odbouráváním nadbytečného tuku skvěle pomůže. Mezi problémové potraviny pak patří také čokoláda, alkohol nebo bílé pečivo. Omezte je na minimum.

Fotografie: Pixabay

Za pomoci stravy můžete také vyrovnat hormonální výkyvy, a částečně tak zablokovat působení estrogenu, který je za ukládání tuku na problémových partiích zodpovědný. Pomohou vám v tom třeba naklíčená semínka brokolice. Ta v sobě obsahují velké množství indol-3-karbinolu, který s estrogenem umí zatočit. Vhodný je také drmek (Vitex agnus) užívaný vždy 14 dní v měsíci (nejlépe od 12. do 26. dne menstruačního cyklu).

Podpořte odvodnění svého těla

Posledním problémem bývá zadržovaná voda. I s tou si však můžete snadno poradit. Stačí, když si každý druhý den dopřejete čaj z nějaké diureticky působící rostliny. Velmi oblíbený je kupříkladu chlupáček zední alias jestřábník chlupáček (Hieracium pilosella), kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) nebo trubkovec osinatý (Orthosiphon stamineus). Lze je užívat také v tinkturách, a to nejdéle po dobu jednoho až dvou měsíců.

Fotografie: Pixabay

Boj s celulitidou začněte včas

Pamatujte si však, že celulitidu lze doma účinně odstranit jen v prvních fázích. Tedy ve chvíli, kdy se pod kůží tvoří teprve malé hrudky tuku (ty poznáte podle toho, že kůži mezi prsty jednoduše stlačíte a zhodnotíte výsledek). Snažte se proto za každou cenu vyhnout jejímu zhoršení a začněte jednat hned, jakmile se u vás objeví první příznaky. Jedině tak můžete slavit úspěch. Rozvinuté formy celulitidy patří vždy do rukou lékaře.

Zdroj: Healthline