Zatočte s nevzhlednou celulitidou jednou provždy. Využijte k tomu masážní olej, který si vyrobíte sami doma

Fotografie: Freepik

Celulitida, známá také jako pomerančová kůže, trápí mnoho žen. Doma si můžete připravit výborný masážní olej, který vás pomerančové kůže zbaví už navždy.

Celulitida trápí převážně ženy. Jedná se spíše o estetický problém, který není zdravotně závažný. Je způsobena abnormálním rozložením tuku pod kůží. Špatně rozložený tuk způsobí hrbolky na kůži, které vypadají nevzhledně. Nejpostiženější částí těla jsou stehna a hýždě. Celulitida se častěji objevuje u žen než u mužů, což naznačuje, že může souviset vlivem hormonů v těle.

Zázrak z přírody– břečťan

Břečťan je úspěšný bojovník při boji s celulitidou. Tato rostlina má výborné antimykotické, anti-mutagenní a anticelulitidní vlastnosti. Břečťan obsahuje saponin, který má významný vliv na ochranu cév. Látky obsažené v břečťanu pomáhají vstřebávat celulitidu v raném stadiu. Také pomáhají tukům uloženým v tukových buňkách vrátit se do krve, aby byly použity jako zdroj energie pro tělo.

Fotografie: Pixabay

Návod na výrobu masážního oleje

Masážní olej proti celulitidě si můžete vyrobit sami doma. Všechny suroviny očistěte nebo omyjte a nechte oschnout. Na masážní olej budete potřebovat:

  • 135 ml oleje ( arganový, olivový, kokosový nebo mandlový),
  • 15–20 čerstvě utržený listů břečťanu,
  • malou větvičku rozmarýnu,
  • ½ lžičky fenyklových semínek,
  • 1 lžičku čerstvě namleté kávy,
  • ½ lžičky mleté skořice.

Veškeré sypké a rostlinné suroviny rozmělněte, nejlépe v hmoždíři. Pokud nemáte hmoždíř, lze použít paličku na maso nebo mixér. Vzniklou sypkou směs nasypte do čisté sklenice a přidejte olej. Všechny suroviny v něm musí být ponořené. Pomocí dřevěné špejle vytlačte vzduchové bublinky a nádobu uzavřete. Olej nechte macerovat alespoň 4 týdny na slunném místě. Nakonec olej sceďte do čisté nádoby, nejlépe přes sítko nebo plátýnko.

Použití masážního oleje

Masážní olej můžete používat na všech místech postižených celulitidou. Pokožku masírujte tahy nahoru, vždy směrem k srdci. Použít můžete i masážní kartáče nebo jiné masážní pomůcky, kterými kůži správně prokrvíte. Z počátku lze olej používat i dvakrát denně, časem masírujte jen jednou denně pro udržení efektu.

Fotografie: Pixabay

Masážní olej není vhodný pro všechny

Před použitím olej aplikujte na malé místo a otestujte, zda vám nezpůsobí alergickou reakci. Některé citlivější osoby mohou trpět kontaktní dermatitidou a látky obsažené v surovinách jim mohou způsobit reakci. Pokud víte, že na některé ze surovin máte alergii, nedoporučuje se olej používat. Masážní olej je vhodný pouze zevně, nikdy ho nekonzumujte.

Zdroj: Healthline