Tmavé kruhy pod očima lze odstranit jednoduchými postupy za pár minut

Fotografie: Depositphotos

Pokud se po ránu probudíte s touto vadou na kráse, nemusíte ihned sahat po vysoce krycím korektoru. Stačí vyzkoušet pár triků a okolí vašich očí bude opět svěží a zářivé.

V dnešní době je velice moderní chodit na různé estetické a kosmetické procedury, díky kterým ženy vypadají mnohem více mladistvěji. Jejich skutečný věk lze pak těžce odhadnout, ale na druhou stranu jsou takové metody velmi drahé. Za tento problém může nejčastěji hodně stresu, nedostatek spánku a hodně času stráveného před obrazovkou. V případě, že vás občas trápí hnědé kruhy pod očima, vyzkoušejte si levnou metodu, která vás jich zbaví.

Příčiny tmavých kruhů

Není těžké přijít na to, proč se vám udělala tato vada na kráse. Nejčastěji za ni může nedostatek spánku, velká únava, kouření, pití alkoholu nebo časté sezení před obrazovkou. To jsou faktory, které lidé mohou ovlivnit. To, co však ovlivnit nelze a hraje také velkou roli, je genetika. Někteří lidé tedy mohou žít zdravým životním stylem, a přesto se u nich objeví kruhy pod očima.

Fotografie: Unsplash

Typy různých kruhů

Možná se vám to bude zdát divné, ale u lidí se mohou objevit různé barvy kruhů. Ten, kdo má modré, je pravděpodobně hodně unavený a málo odpočívá. Kůže kolem oka může být velice křehká a jsou skrze ni vidět cévky a krev pod očima. To způsobuje namodralé nebo fialové kruhy. U lidí s hnědými fleky je to způsobeno nadprodukcí melaninu. Barva bývá hnědá nebo dozlatova. Často se jedná o genetiku po předcích.

Fotografie: Pixabay

Maska jedlé sody

Abyste zatočili s touto vadou na kráse a jednou provždy se jí zbavili, máte možnost vyzkoušet přírodní korektor / masku. Jedlá soda se často využívá v přírodní kosmetice, protože má čistící a peelingové schopnosti. Někdy se používá k odbarvení vlasů nebo zesvětlení pleti, protože dokáže kvalitně bělit. Není doporučeno ji používat často, protože je abrazivní (obrušující) a dokáže podráždit pokožku. Při přípravě masky dejte do teplé vody jednu lžičku sody a nechte ji rozpustit.

Fotografie: Pixabay

Poté do tohoto roztoku namočte dva vatové tampony, jež běžně používáte k odlíčení. Ty následně přiložte pod oči a nechte působit 10 až 15 minut. Poté je potřeba opláchnout kůži čistou vodou. Po masce naneste na pokožku hydratační krém nebo trochu kokosového oleje. Pokud byste chtěli, lze smíchat sodu místo vody s heřmánkovým čajem. Postup je poté stejný a získáte zářivý vzhled bez tmavých kruhů pod očima. Používejte pouze občas a primárně u velmi výrazných nedokonalostí. V opačném případě byste si pleť poškodili.

Zdroj: StyleCraze