Jak správně zamaskovat probdělou noc?

Kruhy pod očima sem tam potkají jistě každého z nás. Někoho trápí častěji, než ostatní. Můžou za to různé faktory, bohužel i nemoc, ale často za to může hlavně nedostatek spánku. My vám dnes poradíme, jak správně takové kruhy zamaskovat! S námi se stanete profesionálem.

Zchlaďte oční okolí

Nejdříve doporučujeme oční okolí zchladit. Existuje mnoho možností, jak na to. Zaprvé můžete na oči položit na deset minut kolečka salátové okurky. Ano, opravdu to funguje! Druhým tipem je dát na chvíli kovovou lžičku do lednice a poté ji přiložit na oblast pod očima. Držte ji tak dokud chladí. Třetí možností je pořídit si chladivý oční gel. Na trhu existuje několik variant od mnoha značek.

Hydratace

Protože je oční okolí velmi citlivé, je potřeba se o něj kvalitně postarat a dostatečně jej hydratovat. Vyzkoušet můžete nejrůznější krémy na oční okolí. Sehnat se dají v drogerii i v lékárně. Ale pozor – pokud přejdete na oční krém, což velmi doporučujeme, už kolem očí nemažte váš klasický pleťový krém!

Správný korektor

Korektor vám kruhy pod očima zneutralizuje, některé jsou i dobře krycí. Mnoho lidí trápí tmavé, modrofialové kruhy, se kterými si poradí korektor do žluta až oranžova. Pokud kruhy nemáte až tak výrazné a jsou spíše zašedlé, vyzkoušejte pouze rozjasňovač. Ten naneste na rýhu toho kruhu, pořádně rozetřete a efekt se jistě dostaví.

Správné líčení

Pokud už jste udělali základní péči, je na řadě make-up, kterým ještě podpoříte krytí kruhů a sjednotíte tak pleť. Důležité je myslet také na líčení očí – pokud máte zrovna den, kdy jste unavené a nevyspalé, rozhodně nevolte kouřové líčení, ani jiné tmavé stíny. Naopak se snažte oči probudit třpytivými světlými stíny.

Jiný zmizík, než kosmetický?

Zbavit se kruhů pod očima můžete ale také bez jakýchkoliv přípravků popsaných výše. Je nutné dodržovat správný režim – dostatek spánku, dostatek vody, lehký jídelníček obsahující hodně ovoce a zeleniny. I po dodržování tohoto režimu jistě uvidíte značný rozdíl – k lepšímu!

Fotografie publikována se svolením photostock Photography/FreeDigitalPhotos.net