Bojujeme s kruhy pod očima

Tmavě fialové kruhy pod očima vám na sebevědomí příliš nepřidají, ba naopak! Když se podíváte do tváře člověka s váčky pod očima, které hrají všemi barvami, jako první vás napadne, že buď prohýřil celou předešlou noc, nebo si toho na sebe nakládá až příliš a tělo mu jednoduše nestíhá. Kruhy pod očima vznikají vlivem tekutiny a tuku, které se v tomto místě ukládají. Vzhledem k tomu, že je kůže pod očima velice tenká, jsou ihned vidět a ubírají vám na kráse. Ať už jste jen hodně unavená nebo vaše včerejší noc byla více než krušná, v dnešním článku vám poradíme, jak si s kruhy pod očima poradit.

Nejlepší výhra? Spánek!

Chcete-li proti kruhům pod očima začít bojovat, doporučíme vám hned na začátek ten nejlepší, nejpříjemnější a samozřejmě i nejlevnější způsob: spánek! Pokud se pořádně vyspíte, vyhnete se opuchlým očím a tmavě zbarveným váčkům pod nimi. Navíc se spánek postará i o regeneraci buněk vaší pokožky, díky čemuž se rázem budete cítit mnohem lépe – a lépe budete i vypadat!

Okamžitá pomoc? Ledový obklad!

Určitě i vy tuto radu znáte, jen na ni často zapomínáte nebo účinkům chladu moc nevěříte. To je ale chyba, neboť studený obklad rozhodně má něco do sebe. Stačí, když si na oči přiložíte studený kapesník nebo lžičky, které před tím dáte vychladit do mrazáku. Efekt se dostaví velice brzy. Kdo by chtěl vsadit na radu odborníků, měl by si na či přiložit vychlazené sáčky zeleného čaje.

Efektivní zásah? Kosmetika!

Kosmetika je mocná čarodějka a většina žen o tom ví své. Se správným přípravkem můžete zamaskovat nedokonalosti pleti a vypadat tak prakticky bez chybičky. Existuje celá řada kosmetických přípravků, se kterými nevzhledné kruhy pod očima hravě zamaskujete. Doporučujeme vám svou pozornost věnovat přípravkům na zesvětlení pokožky či přípravkům s obsahem vitamínu K.

Trvalá rána pod pás? Pomoc odborníka!

Mnoho žen má váčky či kruhy pod očima již v takovém stádiu, ve kterém ji nepomohou ani studené obklady, ani ta nejlepší kosmetika s nejvyšším krytím. Je-li to i váš případ, bude na místě svěřit se do rukou odborníka. Dnes se dají kruhy pod očima řešit i laserovým zákrokem, který sice není zadarmo a zrovna nelechtá, ale může vám pomoci. Pro ty, které se toho bojí, můžeme doporučit injekční výplň, která vypne povadlá tmavá místa.

Obrázek: pixabay.com