5 přírodních pomocníků, kteří vám pomohou odstranit nevzhledné kruhy pod očima

Fotografie: Unsplash

Kruhy a nevzhledně nateklé oči se stanou minulostí. Vyzkoušejte zázraky z přírody, které vám pomůžou se kruhů rychle a jednoduše zbavit.

Problém který řeší mnoho lidí každé ráno. Probudí se a pod očima mají tmavé kruhy a oči jsou nateklé. Je to někdy celkem estetický problém, který vypadá opravdu nevzhledně. Tmavé kruhy vznikají většinou v důsledku stresu a nedostatečného spánku. Takže pokud jste v noci nemohli spát, trávili večer u počítače nebo s mobilním telefonem v ruce není se čemu divit. Těchto pět pomocníků, které máte většinou v kuchyni, vám pomůžou se rychle a efektivně kruhů pod očima zbavit.

Okurka hydratuje vaší pleť

Okurka je zázrak z přírody plný vody a vitamínů. Plátky okurky aplikujte pod oči a nechte působit alespoň 20 minut, pokud je okurka oschlá vyměňte za nové plátky. Hydratuje a má protizánětlivé účinky, které působí zázračným účinkem a zbaví vás kruhů pod očima a dodá výživu vaší pleti.

Fotografie: Unsplash

Zelený čaj zregeneruje vaše oči

Je to právě zelený čaj, který má detoxikační a protizánětlivé účinky. Konzumace alespoň dvou šálků denně, má velký přínos pro vaše zdraví. Sáčky nevyhazujte použijte je také na regeneraci očí po náročném dni nebo i ráno. Skvělý způsob jak využít čajové sáčky, které byste jinak vyhodili.

Mléko doplní minerální látky

Mléko udělá zázraky s vaším obličejem, výsledek uvidíte už po 15 minutách. Namočte vatové tampónky do mléka, použít můžete kravské nebo i kozí mléko. Po uplynutí doby působení obličej opláchněte a budete vypadat svěže. Mléko obsahuje mnoho minerální látek, které vaší pokožce prospějí.

Batáty změkčí vaší pokožku

Sladké brambory známe také jako batáty, obsahují velké množství škrobu a jsou bohaté na vodu. Skvělé se hodí na hydrataci a změkčení pokožky, fungují i protizánětlivě. Nakrájejte brambory na plátky a dejte je na 10 minut do lednice, poté aplikujte na oči. Výsledek uvidíte už po 15 minutách působení.

Fotografie: Pexels

Jablko uvolní ztuhlé svaly

Směs nastrouhaného jablka a ovesných vloček je výborná pleťová maska, která oživí vaší pleť a uvolní ztuhlé svaly. Budete vypadat svěže a krásně. Jablka obsahují mnoho zdraví prospěšných látek a vitamínů, které prospějí vám i vaší pleti.

Předejděte kruhům pod očima

Chcete předejít tvorbě kruhů pod očima? Dodržte tyto zásady a budete vypadat svěže po celý den. Vyhněte se nadměrné konzumaci soli. Do svého života zařaďte fyzické aktivity. Nezapomínejte na dostatečný pitný režim. Péče o pleť s kvalitní kosmetikou je také důležitá. Tření očí a příliš mnoho slunce jim také nesvědčí. Základem prevence je dostatek kvalitního spánku. Takže pokud víte, že ráno budete brzy vstávat, jděte spát dříve ať se dobře vyspíte.

Zdroj: Healthline