Jak se bez větší námahy zbavit tmavých kruhů pod očima. Prosté drobnosti rozhodují o tom, jak budete vypadat

Fotografie: Depositphotos

Říká se, že tmavé kruhy pod očima se objevují, pokud nemáte dostatek spánku. To však není jediná příčina. Naštěstí existují rychlé metody, jak se jich zbavit.

Lidé vnímají kruhy pod očima spíše jako estetický problém. Člověk s nimi působí unaveně a někdy až nezdravě. Obzvlášť ženám umí hned po ránu zkazit náladu, když se podívají do zrcadla. Není se co divit, že se je snažíme všemožně zamaskovat. Řešení a metod existuje celá řada. Při dlouhodobé péči se jich můžeme úplně zbavit, nebo je alespoň velmi zmírnit, říká lékařka Cynthia Cobb.

Únava, stáří, ale i dehydratace

Kruhy pod očima neřeší každý. Nejčastěji se vyskytují u starších lidí, lidí s genetickými předpoklady a těch s tmavším typem pleti. Únava je pak jedním z faktorů, který stav zhoršuje. Při nedostatku spánku mohou být oči po probuzení i oteklé. Kvalitní spánek bychom tedy neměli zanedbávat. Nicméně nevyspání není zdaleka jedinou příčinou.

Objevují se nebo zhoršují i vlivem stárnutí pokožky, která se ztenčuje, a krevní cévy kolem očí se pod pokožkou více vykreslují. Namáhání očí především při práci s počítačem má za následek zvětšení krevních cév kolem očí a ztmavnutí této oblasti. Mohou je však způsobit i alergie, dehydratace, nedostatek železa nebo přílišné vystavování očního okolí slunci.

Fotografie: Freepik

Uklidňující obklad z heřmánku

Heřmánkový zábal spolu se silou kaštanu účinně bojuje s nevzhlednými kruhy pod očima. Připravte si nálev z heřmánku a kaštanových listů. Zalijte je horkou vodou a nechte vychladnout. Do nálevu namočte vatové tamponky a na deset minut si je přiložte pod oči. Nálev vydrží několik dní v lednici, proto si ho uschovejte, abyste ho měli hned ráno po ruce.

Svěží okurka plná vitamínů

Plátky okurek jsou asi nejznámější přírodní metodou, jak se vypořádat s kruhy pod očima. Okurek má hydratační a zesvětlující účinky. Obsahuje i vitamíny, které vyživí pokožku, ta bude po čtvrthodinové kůře znatelně osvěžená, se zdravým přirozeným leskem. Okurku použijte vychlazenou z lednice, studená okurka zmírní i otok víček.

Síla zeleného čaje

Pokud rádi pijete zelený čaj, určitě vyzkoušejte přiložit vylouhované sáčky na oči. Měly by být ještě příjemně teplé. Pohodlně se usaďte a několik minut v klidu relaxujte. Zelený čaj obsahuje mnoho prospěšných látek. Pomáhá rozzářit tmavé odstíny a oči po aplikaci působí mnohem živěji a dostanou svěží nádech.

Fotografie: Freepik

Vitamíny, spánek a pestrá strava

Dlouhodobě můžete výskyt kruhů pod očima regulovat i dostatečným přísunem vitamínů. Nejdůležitější pro pokožku jsou vitamíny E, C a K. Pitný režim a zdravá, vyvážená strava také pomáhají odstraňovat tmavé kruhy i napuchlá víčka. Nepodceňujte dostatečný spánek a i během dne se zastavte a chvíli jen tak relaxujte.

Zdroj: Healthline