Jednoduché domácí metody na opuchlé oči, které si zamiluje každá žena. Na věku nezáleží

Fotografie: Depositphotos

Když se probudíte s opuchlýma očima, může vás to pěkně rozhodit. Kvůli unavenému vzhledu, který opuchlé oči přinášejí, zůstávají poměrně častým kosmetickým problémem žen po celém světě.

Mezi rychlé a osvědčené prostředky na opuchlé oči patří obklad ze zeleného čaje, vaječných bílků, syrových brambor, kostek ledu, studených lžic nebo plátků studené okurky. Co ještě pomůže při otocích pod očima? Seznamte se s osvědčenými domácími triky, jež spolehlivě poslouží v nouzových situacích. Více prozradila lékař Kevin Martinez.

Jaké mohou být příčiny otoků?

Nejlepším způsobem, jak se vypořádat s oteklými víčky a váčky pod očima, je samozřejmě minimalizovat jejich příčiny. Diagnózu by měl stanovit lékař. Mezi nejčastější příčiny otoků očí patří genetické podmínky, nedostatek spánku, vysoký obsah soli ve stravě, dehydratace, ochabnutí kůže kolem očí v důsledku stárnutí či jakýkoli stav, který způsobuje zadržování vody v těle. Alkohol, cigarety a alergie mohou také zhoršit výskyt tmavých kruhů a váčků pod očima.

Nevzhledné tmavé kruhy a váčky pod očima jsou obvykle důsledkem probdělé noci, stresujícího životního stylu, únavy a nezdravé stravy. Někdy mohou být také příznakem anémie nebo hypotyreózy. Pokud jste však vyloučili jakoukoli nemoc, je dobré znát účinné triky, které mohou vaším očím okamžitě navrátit zářivý a zdravý vzhled.

S oteklýma očima vám pomůže masáž například nefritovým válečkem nebo kamenem gua-šua a dobrý oční krém, ale můžete nad nimi vyhrát i domácími prostředky. Za nízkou cenu získáte vzhled plný lesku. Nezapomeňte, že pokožka kolem očí je tenká a jemná, proto je třeba jí věnovat zvláštní péči. Naučte se osvědčené domácí triky na opuchlé oči.

Okurkový obklad

Studené plátky okurky jsou jedním z nejoblíbenějších a nejúčinnějších způsobů léčby oteklých očí. Jednoduše nakrájejte několik silných plátků, vložte je na 10 minut do lednice a poté je přiložte na zavřené oči. Když se zahřejí, vyměňte je za jiné vychlazené. Tím se sníží otoky a zmírní tmavé kruhy.

Fotografie: Freepik

Studené lžíce

Vložte 6 lžic do lednice a počkejte, až vychladnou. Vyjměte je a položte je zaoblenou stranou pod oči. Když se zahřejí, vyměňte lžíce za vychlazené. Toto ošetření uvolní cévy, což je prospěšné pro unavené oči. Ideální ráno po bezesné noci.

Syrové brambory

Účinným lékem na opuchlé oči jsou také plátky syrových brambor. Škrob obsažený v bramborách je protizánětlivý a může pomoci snížit otoky a zmírnit tmavé kruhy pod očima. Přiložte plátky brambor na oční víčka a podržte je asi 15 minut. Mají protizánětlivý účinek a blahodárný vliv na pleť, stejně jako bramborová maska.

Studené čajové obklady

Čaj je dalším úžasným domácím prostředkem na opuchlé oči a tmavé kruhy. Nejlepší jsou zelené, černé nebo heřmánkové čaje. Všechny mají vysoký obsah antioxidantů a uklidňující a protizánětlivé účinky. Čaj může zklidnit otoky tím, že odvádí nahromaděnou tekutinu. Obsahuje také třísloviny, které zpevňují pokožku. Uvařte čaj a nechte ho vychladnout. Namočte tampony a vymačkejte přebytečnou tekutinu. Vložte je do mrazničky a nechte je zcela zmrznout. Čajové sáčky můžete také zmrazit.

Obklad z kostek letu

Není žádným tajemstvím, že led je skvělým domácím prostředkem na opuchlé oči. Někdo doporučuje použít kostky ledu, jiný zmrzlé lžíce, ale princip je stejný. Chlazení pokožky kolem očí stahuje cévy, odstraňuje váčky a snižuje otoky. Osvěžuje oči, zklidňuje zarudnutí a podráždění. Ledové kostky se vyplatí mít v zásobě v mrazáku. Pak je budete mít po ruce, kdykoli ráno vstanete, a navzdory nedostatečnému spánku budete vypadat, jako kdybyste se krásně prospali.

Zdroj: Healthline