Zbavte se nevzhledných kruhů pod očima snadno a rychle. Stačí vyzkoušet některou z přírodních metod

Fotografie: Freepik

Vaky a kruhy pod očima jsou noční můrou nejen žen, ale také mužů. Vaky pod očima jsou známé jako infraorbitální edém, který je problémem spousty lidí a souvisí zejména s věkem.

Příčiny vaků mohou být různé, včetně genetických. Elasticita kůže s věkem stále klesá a oblast kolem očí patří mezi nejcitlivější. Pod očima se hromadí tekutina, takže oční oblast bude vypadat oteklá. Díky přírodním prostředkům ale budete mít viditelné výsledky, které ocení každý, kdo se vám podívá do tváře.

Fotografie: Freepik

Pomůže syrová brambora nebo studená voda

Kruhy a vaky pod očima zmizí díky škrobu obsaženému v bramborách. Dále obsahují také vitaminy C, K, B a A a vodu. Pokud budete brambory mít na očích položené alespoň 20 minut, za několik dní uvidíte, že kruhy i vaky pod očima zmizí. Studené mléko je také skvělý pomocník. Cílem mléka je zadržování vody a zklidnění otoků v postižené oblasti. Namočte vatové tampony do studeného mléka a naneste na oblast očí. Jakmile se tampony zahřejí, vyměňte je za nové.

Dobře bude fungovat studená voda, do které přidejte několik kapek oleje s obsahem vitaminu E. Aplikaci proveďte také vatovými tampony. Olej s vodou sníží otoky a také zredukuje vrásky kolem očí. Nechte působit dvacet minut.

Fotografie: Freepik

Studená okurka z ledničky zklidní pokožku

Je to velmi známý lék, který funguje, a navíc není drahý. Plátky okurky naneste na oči i na celý obličej. Okurka je protizánětlivá, zklidňuje a změkčuje pokožku a snižuje otoky. Plátky okurky by měly být vždy právě vytažené z lednice, vyměňujte často a nechte na očích asi 25 minut. Uchovávat si můžete sáčky od heřmánkového čaje. Tento lék reguluje krevní oběh v oblasti očí a snižuje otoky. Heřmánek má stejně jako okurka protizánětlivé vlastnosti a vaky pod očima díky němu zmizí. Stačí deset minut.

Na obličej můžete aplikovat vaječný bílek. Napne pokožku, která nebude vypadat otekle. Bílek naneste jako korektor a nechte dvacet minut působit. Horkou vodu a sůl naneste na vatové tampony a poté otírejte oblasti očí. Po aplikaci nezapomeňte opláchnout studenou vodu. Slaná voda sníží zánět a zlepšuje mikrocirkulaci kolem očí.

Na oblast očí funguje skvěle také dostatek spánku a vynechání kouření. Pokud se budete vyvarovat cigaretám a dopřejete si alespoň 8 hodin spánku denně, můžete si být jistí, že se vám kruhy a vaky pod očima vyhnout. Dopad na vaši pokožku bude téměř okamžitý.

Zdroj: Healthline