Ideál ženské krásy: Netrapte se kily!

V reklamách jsou štíhlé ženy. V obchodech jsou vychrtlé figuríny. Na plakátech a billboardech jsou ženy v prádle velikosti mnohdy menší než S. Pro některé ženy je to velmi frustrující. Cítí, že nikam nepatří, protože mají o 50 kilo více, než modelka Victoria‘s Secret. Proč se ale trápit? Podívejte se do historie ne ideál ženské krásy a zapomeňte na diety!

Daleko před Kristem

Starověký Egypt – pohybujeme se tedy v době zhruba 1292-1069 let před naším letopočtem. Ženy tehdy nosily dlouhé vlasy, tlusté oční linky. Postavu měly štíhlou s vysokým pasem a úzkými rameny. Hned na to však přišel zvrat.

Starověké Řecko s sebou zhruba v 400. století př. n. l. přináší ideál ženy s rysy muže. Není to nic zvláštního, i tehdejší divadla ovládla mužská těla. Proto se ženy netrápily cvičením a hrdě chodily po ulici, i když byly baculaté.

Napříč celým světem

Co se týče východních kultur, byl 200 let př. n. l. ideál ženy jasný: drobná postava, štíhlý pas. Světlá pleť, černé vlasy, výrazné rudé rty. Zdá se, že Čína si svůj ideál drží i dodnes. To se ostatních částí světa rozhodně netýká.

Itálie a renesance přichází s plnoštíhlou postavou. Ženy „krev a mlíko“ nosily plné boky a velká prsa. Dalším znakem ideální ženy byla světlá pleť, kolem které splývaly blond vlasy.

V Anglii za královny Viktorie nosily ženy korzety. Toužily po úzkém, vosím pase. Dalším symbolem ideální ženy byly tehdy dlouhé vlasy.

Novodobá historie

Čas plynul a my se nacházíme na počátku dvacátého století, kdy ženy ochutnávají svobodu, mohou volit. U žen se preferují mužské rysy – sice nosily podprsenku, bylo ale žádoucí, aby ňadra co nejvíce zmenšila, zploštila. V módě byly vlny, odhalená ramena a kotníky.

Hollywood opět ukazuje ženy s útlým pasem – tedy postavou ve tvaru přesýpacích hodin. Poprvé bylo ukázáno celému světu, jaký je ideál ženské krásy skrze film. Ikonou tehdy byla Marilyn Monroe s mírami 91- 58 – 91. Tedy 91 cm přes prsa, 58 cm v pase a v bocích 91 cm. Jako módní ikona je slavná dodnes.

‘60s, ‘80s, ‘90s

Šedesátky přišly se štíhlým pasem, který podporovaly dlouhé štíhlé nohy. Osmdesátky ve znamení supermodelek vyžadovaly vysokou sportovní postavu. Ženy začaly šílet – rozšířil se aerobic, fitness. Naštěstí to netrvalo dlouho a v devadesátých letech přichází kromě hrůzostrašných vychrtlých modelek i ženy s normální, zdravou postavou alá Marilyn.

Dnešní svět

Když by se hledal ideál 21. století, našel by se nejspíše podobný popis: Hubená vysoká postava, velká prsa, velký zadek, ploché břicho, dlouhé vlasy. I kdyby byl tento ideál nejžádanější, v průběhu historie byste nenašli víc nebezpečnou dobu. V dnešním světě je ženám tento ideál neustále předhazován, vidí ho v televizích, časopisech. Všude vidí rady, jak zhubnout, jak mít ploché břicho. Proto se tolik obracejí na plastickou chirurgii. Žádná z nás to ovšem vůbec nemusí dělat.

Ženy, mějte se rády takové, jaké jste! Všimněte si těch odvážných žen, které své tělo milují a jdou hrdě do soutěže o nejkrásnější XXL ženu. Historie dokazuje, že i kila navíc jsou sexy a nebyl vždy dominantní útlý pas a celkově štíhlá postava.

Jako bonus je zde video všech ideálů. Jistě se dokážete někam zařadit, nejde o to, co je trend dnešní doby.

Obrázek: chicenchocolat.wordpress.com