Omládnout lze i bez skalpelu. Pár minut obličejové gymnastiky denně a máte 5 let k dobru

Fotografie: Depositphotos

Vznik vrásek na obličeji a ochablé svaly jsou jevy, kterým se asi žádná žena nevyhne. Zkrátka všichni lidé stárnou.

Po čtyřicítce chce vlastně každá žena znovu získat mladší pleť. Některé se rozhodnou, že si svůj sen splní pomocí různých kosmetických zákroků, které jsou ale velice drahé a také je ne každý umí udělat dobře. Takže se někdy stane, že po zákrocích žena vypadá ještě hůře než před nimi. Naštěstí ale existuje něco jako obličejová gymnastika, díky níž budete vypadat o několik let mladší, říká lékař Ross Radusky.

Co je to obličejová gymnastika

Obličejová gymnastika vlastně spočívá v procvičování obličejových svalů k prevenci a korekci vrásek a jemných linek. Také je účinná pro přirozenou stimulaci krevního oběhu a zvyšuje produkci kolagenu a elastinu. Z toho důvodu dobře působí proti vlivům času. Kromě toho můžete toto cvičení provádět každý den během vaší rutiny. Nebojte se začít používat masky z přírodních ingrediencí, jako je například aloe vera.

Zvětšení rtů a změna tvaru obličeje

Abyste si bez různých kosmetických zákroků zvětšily rty, stoupněte si před zrcadlo a začněte přehnaně vyslovovat samohlásky „u“ a „o“. Toto cvičení opakujte minimálně pětkrát a pokud by vám výsledek nestačil, zvažte zvětšení rtů u kosmetičky. Chcete-li změnit tvar obličeje, sedněte si na židli, narovnejte se a mírně sklopte hlavu. Poté ji podepřete sevřenými pěstmi a bradou tlačte dolů. Opakujte 3x.

Fotografie: Pexels

Každodenní péče

K tomu, abyste omládly o 5 let, ale nestačí jen tyto různé cviky. Také je třeba, abyste si osvojily zdravé návyky. Abyste svou pokožku hýčkaly, nezapomeňte ji pořádně hydratovat svým obvyklým krémem a poté si udělejte obličejovou masáž. Můžete ji také omladit díky různým maskám, které si můžete udělat i doma.

Také je velice důležité zvážit vysazení alkoholu a cigaret nebo alespoň zmírnit jejich konzumaci. Alkohol a cigarety významně přispívají ke stárnutí pleti, ale to je už známá věc. Zkuste se také zamyslet nad zdravou stravou, která je bohatá na vitamíny. Díky ní totiž budete mít lepší spánek, a tím pádem žádné kruhy pod očima.

Zdroj: EveryDayHealth