Správná péče o nehty zajistí jejich přirozenou pevnost a krásu. Naučte se pečovat o vizitku krásy každého z nás

Fotografie: Freepik

Nehty jsou vzhledem k používání mycích prostředků vystaveny mnoha agresivním látkám. Lze je však udržet pevné a krásné správnou péčí.

Mnoho žen si na nehty nechává nanášet gel či umělé nehty. Ty však rozhodně neprospívají zdraví našich přírodních nehtů. Kvalitu nehtů pochopitelně ovlivňují i další faktory, ať už jde o chemické přípravky, se kterými pracujeme, nebo třeba nedostatek vitamínů v těle. Existuje však posilovací kůra, která vaše nehty zpevní, a ty se tak nebudou lámat, říká lékařka Cynthia Cobb.

Vhodný je lak

Jestliže chcete své nehty chránit zpevněním, je vhodné používat vytvrzovací lak. Pokud ho nemáte nebo ho z nějakého důvodu nechcete používat, můžete místo něj využít také babské rady. Na domácí nehtovou kůru budete potřebovat 10 mililitrů ricinového oleje a 5 kapek citronového esenciálního oleje. Tyto dva oleje pak smíchejte v nádobě. Pokud nemáte esenciální olej, můžete ho klidně nahradit citronovou šťávou.

Fotografie: Freepik

Jsou dvě možnosti, jak své nehty zpevnit. Můžete provést olejovou lázeň tak, že nehty namočíte do nádoby na 15 minut. Poté můžete nehty masírovat, aby se do nich olej lépe dostal. Následně je opláchnete vlažnou vodou. Optimální je tuto olejovou lázeň nehtům dopřávat mezi každou manikúrou. Další možností je drhnout nehty kartáčkem namočeným v této směsi. Takové ošetření je však vhodné používat denně.

Výhody přírodní léčby

Ricinový olej je opravdu velmi efektivní při ošetření nehtů. Je totiž bohatý na vitamín E a na omega 9. Nehty z toho důvodu intenzivně hydratuje a činí je silnějšími a odolnějšími. Díky tomu jsou pak mnohem lépe chráněny vůči agresivním faktorům. Citron je vybělí, a navíc má antimikrobiální vlastnosti. Kyselina citronová také bojuje proti choroboplodným zárodkům, které mohou způsobit kvasinkovou infekci.

Fotografie: Freepik

Citronová šťáva v neposlední řadě dodá vašim nehtům také lesk. Nehty můžete podobně ošetřit také olivovým olejem nebo esenciálními oleji. Podobnou službu vám rovněž udělá olej ze sladkých mandlí. Vždy je vhodné oleje smíchat právě s citronovou šťávou a nakonec je po lázni opláchnout vodou. Využijte tyto přírodní ingredience ke zlepšení stavu svých nehtů.

Zdroj: Healthline