Obyčejné čaje jsou skutečným zázrakem při hubnutí. Zapomeňte na drahé doplňky

Fotografie: Freepik

Každá z nás vždy toužila po perfektní postavě, ovšem věděly jste, že čaj vám k ní může pomoci? Pokud chcete zhubnout bez větší námahy, pijte tyto čaje. Bylinné čaje přispívají k rychlému úbytku hmotnosti a odbourávají tuky.

Které čaje vám tedy mohou pomoci?

Zelený čaj

Zdaleka nejpopulárnější a velmi často zvaný nejzdravější čaj vám také může pomoci zhubnout. Obsahuje totiž polyfenoly, což jsou velmi silné antioxidanty. Tento čaj rychle spaluje tuky a blokuje vstřebávání sacharidů. Tento rychle působící čaj, obsahující kofein stimuluje vaši mysl i tělo. Výsledky hubnutí budou účinnější, když čaj budeme podávat horký.

Oolong

Tento čaj obsahuje látky, které zvyšují oxidaci tuků. Tento čaj pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a tím snižuje chuť k jídlu. Čaj Oolong také bojuje proti akné. Pokud vám čaj bude připadat hořký, přidejte trochu medu.

Mátový čaj

Ať už si jej uvaříte z čerstvých nebo sušených listů, tento čaj vás povzbudí k tomu, abyste byli aktivní, což vám pomůže spálit více kalorií. Mátový čaj pomáhá trávení.

Zázvorový čaj

Jeden z nejlepších nápojů po hubnutí. Je známo, že zázvorový čaj přirozeně potlačuje chuť k jídlu. Klame vaše tělo pocitem sytosti, takže budete méně náchylné k přejídání. Stejně jako máta, tak i zázvor pomáhá trávení, ovšem také pomáhá při nevolnosti a zánětu. Mnoho odborníků doporučuje nejen pít zázvorový čaj, ale také přimíchávat čerstvý zázvor do vašich oblíbených nápojů a jídel. Chcete ploché břicho? Pijte zázvorový čaj každý den.

Fotografie: Pixabay

Rooibos čaj

Bylo prokázáno, že přibývání na váze přímo souvisí se stresem. Tento jihoafrický nízkokalorický čaj je bohatý na aspalatin, který zabraňuje stresu a podporuje zdravý spánek. Tento přirozeně sladký čaj neobsahuje kofein, pomáhá při zánětu a také uklidňuje žaludek.

Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj nejen zabraňuje stresu a působí jako diuretikum, ale také pomáhá spát a spánek je nezbytně důležitý pro hubnutí. Zatímco spíte, vaše tělo produkuje serotonin, hormon, který potlačuje, inhibuje a snižuje vaši chuť k jídlu. Je také známo, že heřmánek má vysoké detoxikační vlastnosti, osvobozující vaše tělo od toxinů. Pomáhá také léčit ekzém a popáleniny.

Fotografie: Pixabay

Musíte se snažit

Tyto čaje vám sice můžou pomoci s hubnutím, ovšem nedokážou to, pokud se nebudete aspoň trošičku snažit i vy. Úprava jídelníčku i častější pohyb jim budou velice nápomocny a vy uvidíte, že přebytečná kila se přímo rozpustí.