Probouzíte se každou noc ve stejnou dobu? Toto může být důvodem 

Fotografie: Freepik

Někdo moudrý jednou řekl, že rád tráví noci přemýšlením a rána přespáváním. Ne vždy je to však po probdělé noci možné. A stabilní harmonogram spánku je nezbytný pro správné fungování těla.

Existují zvláštní případy, kterých si nedávno všimly vědecké studie, které zobrazují zvláštní model, při kterém zasahuje do spánku člověka. Studie zjistili, že mnoho pacientů v nemocnicích se probudilo uprostřed noci z čista jasna bez jakékoli formy fyzického nepohodlí. Později výzkumy přišly s konkrétními nápady, čím by to mohlo být.  

Časové vzorce spánkového zásahu 

Od devíti do jedenácti to naznačuje silnou úzkost a stres na pracovišti. Můžete se uklidnit cvičením jógy a hlubokou meditací. Nervy se uklidní a vám se pak bude lépe spát. Pokud se probouzíte během jedenácté a jedné hodiny, znamená to emoční utrpení a depresi. Měli byste vyhledat odbornou pomoc a začít své potíže řešit. Musíte se naučit hodnotu sebepřijetí a také se musíte naučit žít přítomností nikoli minulostí. Žlučník je v tuto hodinu nejaktivnější částí těla.  

Fotografie: Unsplash

Pokud se budíte mezi první a třetí hodinou ranní, pravděpodobně potlačujete nějaký hněv. Řešte své problémy efektivně a nepotlačujte naštvání, abyste snížili frekvenci spánkových zásahů. Pokuste se také okamžitě po probuzení vypít sklenici vody, abyste se uklidnili. Poté se vám bude daleko lépe znovu usínat. Pro příště však raději své problémy nekupte.  

Budíte se k ránu? Máte emoční zátěž 

Pokud se nejčastěji proberete mezi třetí a pátou hodinou ráno, pak jste nejspíše mrzutí. Podle čínské lékařské vědy se tělo v této fázi spánku zabývá fungováním plic. Vaše probuzení v tyto hodiny je spojeno s mrzutostí. Důležitý je správný osobní rozvoj a také meditace. Zkuste si tedy najít čas nejen na sebevzdělávání v této oblasti, ale také na relaxaci. Vašemu spánku to jedině prospěje.  

Fotografie: Freepik

Podle čínské lékařské vědy se energie vašeho těla mezi pátou a sedmou hodinou ráno zabývá fungováním tlustého střeva. Narušení spánku v této fázi poukazuje na stav emoční zátěže. Abyste si ulehčili, měli byste co nejdříve své tělo očistit od emocí. Nyní tedy víte, proč byl váš spánkový cyklus během poslední doby tak bouřlivý a je na čase na sobě začít pracovat. V blízké budoucnosti uvidíte pozitivní změny.

Zdroj: Consciousreminder