Máte pocit, že váš vztah s partnerem nefunguje? Tyto signály vás v tom s největší pravděpodobností utvrdí

Fotografie: Freepik

Někdy se může stát, že už se ve vašem vztahu necítíte dobře a nejste šťastní. Jen nemůžete přijít na to, čím to může být.

V každém vztahu se někdy objeví krize a vy si potom nejste jistí, jestli je tohle to, co chcete. Někdy můžete mít pocit, že jste v začarovaném kruhu, ze kterého se nemůžete dostat. Možná to není jen pocit a vy skutečně potřebujete jít „o dům dál“. Tady je 6 příznaků, že je ve vašem vztahu něco špatně.

Vaše ego je pro vás to nejdůležitější

Pokud je vaše ego až moc vysoké a vy za žádnou cenu nedokážete ustoupit, bude se to hodně odrážet na vašem vztahu. Je možné, že potřebujete, abyste měli za každou cenu pravdu, a to i na úkor vašeho vztahu. Když má vaše ego přednost před vším ostatním, nikdy to nemůže dopadnout dobře.

Fotografie: Unsplash

Při hádce to hodně přeháníte a vaše kritika není konstruktivní

Často se hádáte, a to víceméně o ničem? Přistihnete se někdy během argumentů, že vašeho partnera urážíte a jste nespravedliví? Je pak dost možné, že vaše chování vašemu vztahu škodí. Jestli nejste schopni si v klidu sednout a vyslechnout si názory toho druhého, nikdy nenajdete způsob, jak toto vyřešit.

Jsou pro vás důležité názory ostatních

Někdy jsou pro vás při rozhodování důležité názory ostatních lidí. Bohužel jsou i chvíle, kdy jsou pro vás důležitější, než názory vašeho partnera. A to není vůbec dobré, protože právě na názoru vašeho partnera by vám mělo záležet nejvíc.

Jste na partnerovi závislí

Emoční závislost na partnerovi může opravdu nepěkně poznamenat váš vztah. Vyznačuje se nutností si neustále vyznávat lásku, strachem z odloučení, nebo nedostatkem sebevědomí a přehnanou žárlivostí. Vaše sebevědomí je ovlivněno chováním vašeho partnera. Někdy je třeba při tomto problému navštívit odbornou pomoc.

Myslíte si, že máte na víc než na tento vztah

Když jste ve spokojeném vztahu, nikdy nepřemýšlíte nad tím nejhorším. Pokud si říkáte, že vás už váš vztah nebaví, nedáváte si šanci být šťastní. Netěšíte se z přítomného okamžiku. Nepřemýšlejte nad takovými věcmi, prostě si daný moment užívejte.

Fotografie: Unsplash

Vaše vztahy mají pokaždé stejný průběh

Pokud vaše vztahy vždy probíhají a končí stejně, je možná na čase se zamyslet nad sebou a nad výběrem vašich potenciálních partnerů. Podvědomě totiž opakujete stále stejné chyby a volíte typ partnera, který vám nevyhovuje. Doporučujeme vyhledat odborníka, může vám to opravdu pomoct.

Zdroj: Redakce