Nejčastější důvody, které vedou k rozvodu manželství. Pokud je sledujete ve vašem vztahu, měli byste zpozornět

Fotografie: Freepik

Při svatbě nikdo z novomanželů na rozvod ani nepomyslí. Avšak všelijaké životní situace mohou manžele rozdělit. Jaké důvody k rozvodu jsou ty nejčastější?

Při zakládání manželského svazku si si snoubenci slibují lásku v dobrém i zlém. Tento slib může být však porušen při kdejakých životních situacích. Postupné ochlazení vztahu, hádky i nesrovnalosti pak mohou vést až k samotnému rozvodu. Známe ty nejčastější důvody, proč se manželé rozvádějí.

Fotografie: Freepik

Studie jasně ukazují na tři základní důvody rozvodu

O rozvodech je v dnešní době slyšet mnohem častěji, než tomu bylo v minulosti. Neznamená to však, že by se lidé méně milovali nebo nedokázali řešit problémy, spíš je v dnešní době mnohem snazší a společností přijatelnější se rozvést. Mezi ty úplně nejzákladnější důvody pro rozvod jsou:

  • z 47 % nedostatek lásky a intimity
  • z 44 % komunikační problémy
  • z 34 % nedostatek důvěry nebo respektu k druhému
  • z 32 % vzdálenost partnerů

Nedostatečné projevení lásky nebo intimního vztahu vede po delší době k hádkám a neporozumění. Je to hlavně z toho důvodu, že pokud nejsou manželé schopni intimností, nedokáží spolu ani pečlivě a do detailu komunikovat. Jestliže si nejsou schopni říct nejrůznější potřeby nebo životní problémy, pak je každý začne řešit sám a vzdálenost manželů se zvětšuje.

Fotografie: Freepik

Jasná znamení, která předpovídají rozvod partnerů

Ve chvíli, kdy se partneři ještě před svatbou nedokáží propojit a správně komunikovat, pak je velkým předpokladem, že po svatbě přijdou brzy první problémy. Je totiž možné, že každý z partnerů má jiné životní priority nebo jinou představu o své budoucnosti. Tyto základní prvky, které každý neseme většinou pouze ve svých myšlenkách, je totiž velmi důležité říct také svému celoživotnímu partnerovi.

Dnešní doba tak hodně dbá na osobní štěstí a seberozvoj. Proto často každý jedinec nejdříve myslí na své osobní blaho, až poté na blaho druhých. Pokud ve vztahu člověk necítí takové štěstí, jak si představuje, většinou automaticky přemýšlí negativně a věří, že bude lepší vztah opustit. I v tomto případě je možné, že za vše může malé množství komunikace. Pokud by se možný problém ve vztahu řešil ve dvou ihned a od začátku, je velmi pravděpodobné, že by se i našlo řešení.

Častým důvodem pro rozvod jsou také hádky. V hádce a nervovém vypětí totiž může člověk říct i takové věty, které by za normální situace neřekl. Právě v takových chvílích můžete druhému nejvíce ublížit. Z těchto narychlo vyřčených vět později může být jasný důvod, proč se manželé rozvádějí.