Skryté podvádění ve vztazích, co se za ním skrývá?

Fotografie: Freepik

Někdy se může zdát, že podvádění ve vztahu znamená pouze fyzickou přítomnost milence na jedné nebo druhé straně. Ale některý druhy podvádění jsou spojené i s jinými vášněmi.

Mezi takové patří tajné výlety do kasina nebo hotelů. Existují i další formy podvádění, které nejsou tolik časté, ale přirozeně se ve vztahu mohou vyskytnout. Proto si všímejte i detailů, které se vymykají běžnému fungování ve vašem vztahu.

Fotografie: Freepik

Podvádění neznamená jen fyzický sex

Přesvědčení, že nevěra je pouze sex a další fyzické aktivity, už je dávno pasé. Pro některé lidi je mnohem hrozivější, pokud partner začne na někoho jiného pouze myslet, aniž by ho kdy fyzicky kontaktoval. Další hrozbou může být přátelství, které časem přeroste v lásku. Vznik životního partnera nebo dokonce rodiny neznamená nutnost zbavit se všech přátel najednou. Partner by ale měl být vždy na prvním místě. Pokud se ale často vydáváte za kamarády na hokejový zápas, nebo zapomenete na výročí svatby a raději jdete na pivo, můžete si zadělat na problém.

Psychologická nevěra může být přirozeným pokračováním emociální zrady a znamená to hlubší zamilování do jiné osoby. Mohou nastat různé fantazie o dané osobě, a i když nedochází k žádným pokusům opustit rodinu nebo uskutečnění daných fantaziích, jedná se o zradu, kterou muž ani ženu nemusí odpustit.

Fotografie: Freepik

Možná je také finanční nevěra nebo kybernetický podvod

Finanční nevěrou se rozumí stav, kdy jeden partner tají před druhým, jak je na tom ohledně finanční situace. Je jedno, za jakým účelem toto tajemství skrývá – podvod zůstane stejně podvodem a postupem času se na něj může přijít. Dospělý člověk, který chce založit vlastní rodinu, musí opustit vlastní rodiče včetně dalších příbuzných. Jejich názor si samozřejmě můžete vzít k srdci, ale neměl by to být hlavní faktor, který ovlivní váš vztah.

Nezávazný flirt po obrazovce nebo monitoru možná vypadá vtipně a nesmyslně, ale je to stejné, jako když půjdete do baru a intimně si promluvte s první osobou opačného pohlaví, která vás zaujme. A pokud jste v aktuálním vztahu spokojeni a má pro vás hodnotu, virtuální flirtování byste měli úplně vynechat.

Raději překvapte partnera něčím, co by od vás nečekal. Je jedno, jestli se jedná o kytici růží pro dámu, nebo společná noc na pokoji s možností masáže. Důležité je udělat si čas je pro sebe a věnovat se jen sobě. Utužuje to vztahy i po několika letech a ve stáří budete mít na co vzpomínat.

Zdroj: VeryWellMind