Psycholog odhalil dva nejčastější důvody mužské nevěry. Bohužel se jí dopouštějí i ti nejvěrnější

Fotografie: Freepik

Proč jsou muži nevěrní? Ženy hledají při odpovědích často chybu u sebe, podle psychologa Marka Petersona však nevěra nesouvisí s nimi, ale s emocionálními problémy mužů.

Při terapeutických sezeních se psycholog a manželský poradce Mark Peterson setkává s páry, kde není zjevný důvod pro nevěru. V těchto případech mají ženy často pocit, že je vina na jejich straně, byť tomu tak není. Nejčastějšími důvody pro nevěru mužů jsou totiž podle Petersona hlavně emocionální potíže mužů, kterým v daný okamžik čelí. Může se jednat o špatnou a nezvládnutou komunikaci nebo posílení sebevědomí.

Fotografie: Freepik

Emoce v komunikaci činí mužům potíže

Úspěšný muž vydělávající spoustu peněz? Úspěchy na poli pracovním, sportovním nebo volnočasovém ještě neznamenají, že muž dokáže zvládat emoce nebo dokonce o nich mluvit. Právě proto v případě vyskytnutí problémů v partnerském životě muži raději ustoupí, než aby komunikovali a vysvětlili, co je trápí nebo co chtějí změnit. Raději změní doslova náruč, kde se snaží najít to, co jim ve stávajícím vztahu chybí. Podle psychologa je ústup a nový vztah častou volbou mužů, kteří tak řeší partnerskou nekomunikaci.

Posílení sebevědomí

Nevěry se dopouštějí také muži, kteří si nejsou sebou jisti nehledě na své pracovní úspěchy. Úspěšní šéfové firem zbožňují své manželky, se kterými sdílejí krásné zážitky, i přes to se ale rozhodnou pro nevěru, kdy skončí v posteli s mladou a krásnou dívkou ve věku jejich dcery. Podle psychologa jsou to případy, kdy se nejedná o lásku nebo opuštění stávající ženy, ale pouze snaha o posílení sebevědomí ve stylu „Já na to mám!“.

Fotografie: Freepik

Potvrzení mužnosti

S tím souvisí současně nevěra, která má muži dokázat, že je dostatečně mužný, že má kromě manželky nebo partnerky také milenku. Potvrzení mužnosti funguje v mužské společnosti a muž získává touto formou obdivu „na ceně“. Neplatí to samozřejmě pro všechny muže, ale v Petersonově praxi se jedná o nejčastější příčiny nevěry úspěšných a jinak spokojených mužů.