Naučte se partnerovi říkat fráze, které posílí váš uvadající vztah

Fotografie: Depositphotos

Na začátku vztahu vyjadřujeme lásku a další pozitivní pocity každou chvíli. Neméně důležité, a možná i důležitější, je vyznání lásky v dlouhodobém vztahu. Je bezpodmínečně nutné vyjadřovat své pocity, protože naši partneři neumí číst myšlenky. Naučte se ve vašich vztazích říkat věty, které jste možná doposud neříkala, ale měla byste začít.

Kvalitní komunikace je alfou i omegou každého vztahu

Ne každý člověk je výmluvný. Někdo má plnou hlavu myšlenek, ale neumí je vyjádřit. Mnoho lidí zapomíná, jakou moc slova skutečně mají. Pomáhají nejen ukázat vašemu blízkému sílu vašich pocitů, ale také řešit spory a hledat kompromis.

Nepodceňujte ani věty, které jste kdysi vyslovila tisíckrát. Pokud svého partnera milujete a vážíte si ho, jsme si jisti, že to vždy rád uslyší a ujistí se, že se mezi vámi nic nezměnilo.

Nabídněte pomoc a naučte se omlouvat

Neočekávejte, že se vás váš milovaný pokaždé zeptá nebo poprosí o pomoc. Nenuťte ho, aby vám četl myšlenky. Pokud máte pocit, že by vaši pomoc ocenil, nabídněte ji. Potěší ho, když pocítí vaši touhu pomoci. Možná vaši nabídku nevyužije, ale bude si pamatovat, že vaše pomocná ruka je tu pro něj.
Je těžké požádat o odpuštění. Někdy se vůbec necítíte provinile a stejně to musíte udělat. Je pro nás těžké přiznat sami sobě i okolí, že se mýlíme. Pochopení vlastní nedokonalosti je však nejen klíčem k rodině, ale také k osobnímu štěstí.

Pochvalu vzhledu a projevy fyzické přitažlivosti potřebují i muži

Můžeme se na partnera dívat milujícíma očima, ale tím mu neřekneme ani slovo o tom, jak nás ve skutečnosti přitahuje. Lidé si často myslí, že když jsou s někým ve vztahu, je samozřejmé, že ho ten druhý přitahuje, a není třeba to říkat. To je mylná představa. Absence komplimentů vede ke komplexům. S tím úzce souvisí i sexualita ve vztahu.

Ať chceme, nebo ne, tento aspekt je ve vztahu velmi důležitý. Pokud projevíme, že toho druhého chceme a že nás přitahuje, zvýšíme mu sebevědomí, což se odrazí i na sexu.

Mám tě ráda takového, jaký jsi

Řekl vám někdy někdo tuhle větu? Jaké to bylo? Příjemné a osvobozující, že? Dopřejte stejný pocit i svému muži. V dlouhodobém vztahu se člověk mění a vyvíjí. Není vedle vás ten stejný člověk, který tam byl před pěti lety. Ale to není špatně! Je to přirozené a děje se to i vám. Řekněte svému muži, že se vám líbí, v jakého člověka dozrál.

Snaha o zlepšení vztahu vždycky přinese ovoce

Pokud se budete snažit podporovat svého muže, vyjadřovat mu pozitivní emoce a mluvit s ním, uvidíte, že se brzy zlepší i jeho chování k vám a váš vztah dostane novou jiskru. Pokud potřebujete další tipy pro spokojený a pevný vztah, můžete zkusit:

  • Vystoupit společně ze své komfortní zóny.
  • Méně sledovat televizi a zkusit deskové hry nebo vzájemné předčítání,
  • Ptát se partnera na neobvyklé otázky a zajímat se o jeho názory, myšlenky či zážitky.