Recept na dokonalé manželství opravdu existuje. Stačí postupovat podle osvědčeným metod

Fotografie: Freepik

Není tak snadné žít v manželství, stejně tak mít dlouhodobý vztah. Každý, kdo tento stav v životě absolvoval, mi nejspíš dá za pravdu. Rad, jak si udržet dlouhodobý vztah bývá nespočet. Nakonec je to ale vždy o těch dvou lidech. V reálu vidíme lidi, kteří spolu žijí třeba 50 let. Říkají, že se mají rádi, ale je to opravdu láska? Není to jen zvyk, když spolu prožijí větší část života.

Ponechme tyto otázky stranou, podívejme se společně na pár základních rad, které mohou pro někoho sloužit jako návod, i když tady je to spíš legrace.

  1. Dvakrát týdně jdeme do pěkné restaurace, kde mají dobré jídlo a pití. Manželka jde v úterý a já v pátek. Co k tomu dodat. Snad jen to, že si to oba takhle užijí na 100%.
  2. Spíme také v oddělených ložnicích. Její je v Kalifornii, a moje v Texasu. Do tohoto stádia zřejmě také každý jednou dospěje.
  3. Beru svojí ženu na spoustu pěkných míst, ale ona vždy najde cestu zpět. Tak snad posypat cestu pepřem, nebo ji vzít i na nějaké ošklivé.
  4. Zeptal jsem se ženy, kam chce jet na svatební cestu. Řekla mi, že na místo, kde už dlouho nebyla. Tak jsem jí navrhl naši kuchyň. Jo to je ta emancipace. Jako třeba – večeři máš v kuchařce na straně 238.
  5. Vždy ji držím za ruku. Když to neudělám, půjde nakupovat. To je více než známá písnička. Šatů, botiček, kosmetiky a hlavně šperků není nikdy dost.
  6. Doma má elektrický mixér, elektrický toustovač, pekárnu na chleba. Jednou mi řekla. Všude je plno krámů, že si nemám kam sednout. Tak jsem jí koupil elektrické křeslo. Třeba to pomůže vyřešit problémy s místem.
  7. Udělala si obličejovou masku z jílu. Vypadala opravdu dobře dva dny, dokud se jí maska nesloupla. Jo, jo, všechny ženy jsou krásné, jenom my máme málo vypito.
  8. Mějte na paměti, že manželství je hlavní příčinou rozvodů. Obzvlášť pravdivý bod. Protože kdo se neožení, tak se nemůže ani rozvést. Zlatá slova.
  9. Nemluvil se svojí ženou 18 měsíců. Velmi nerad ji přerušuje. Chlapům stačí k vyjádření názoru, nebo čehokoliv jiného pár vět. Ženám pár měsíců.
  10. Při poslední hádce jsem to však neustál. Zeptala se mě, co je v televizi? Řekl jsem, že jenom prach. To už na ní bylo příliš. I když to nejspíš byla pravda.

Trocha nadsázky nikdy neuškodí

Věříme, že jsme vás alespoň trochu pobavili. Ono ne nadarmo se říká, že smích je koření života. No ale na druhou stranu, kdo z vás nezažil něco z výše uvedeného? Muži se obvykle umí takovým věcem zasmát, žena se rozpláče, nebo se rozvede.

Jsme zkrátka tak moc rozdílní, a to nejen fyzicky, ale i po stránce duchovní, že jim to nemůžeme mít za zlé. Mars i Venuše jsou sice planety, ale rozdíly mezi nimi jsou obrovské. Stejně tak mezi ženami a muži.

Jak mít tedy dlouhodobý a spokojený vztah?

Společně se smějte, společně plačte, mluvte spolu, dělejte si ze sebe vzájemně legraci, ale hlavně mějte jeden k druhému úctu, porozumění, a buďte tolerantní. Uvidíte, že to nakonec půjde mnohem snáz.