Ženich a jeho rodina zakázali nevěstě projít uličkou v bílých šatech. Důvod se dá jen těžko pochopit

Fotografie: Freepik

Dokážete si představit, že vám váš nastávající řekne, že byste se neměla vdávat v bílém, protože on není vás první muž v životě? Přesně to řekl ženich své vyvolené. Vyrůstal totiž v silně věřící rodině a chce následovat křesťanské tradice. Jednou z nich je právě to, že bílé svatební šaty symbolizují nevinnost nevěsty, což v tomto případě nebylo možné.

Prvním milencem byl někdo jiný

Možná by se tento problém dal obejít tím, že nevěsta a ženich spolu sdíleli lože a vše, co k tomu patří, už dávno před svatbou, ale když se ženichova matka, oddaná křesťanka, zeptala svého syna, zdali je prvním mužem v životě své přítelkyně, odpověděl upřímně, že tomu tak není.

Jeho rodina proto trvá na tom, aby žena měla na sobě barevné svatební šaty, což je v křesťanské tradici případ všech žen, které ztratily svou nevinnost ještě před svatbou. Mezi další tradice křesťanských rodin patří:

  • Svatební závoj je symbolem nevinnosti
  • Nevěsta by si neměla šaty šít sama
  • Fialová barva šatů není úplně šťastná volba
  • Pravé perly přitahují slzy
  • Nevěsta by sama neměla nic péct (dort, svatební koláčky atd.)

Nevěsta souhlasila

Překvapivě 23letá nevěsta zpočátku souhlasila s požadavkem svého milovaného. Společně tedy vybrali několik jasně modrých šatů. V jedné chvíli ale nevěsta zcela otočila a změnila svůj názor. Není známo, co přesně ji k tomu vedlo, ale připadala si náhle ponížená a odmítla jít k oltáři v jiných svatebních šatech než v bílých.

Ženich byl reakcí nevěsty zaskočen

Ženich nic takového nečekal. Netušil, co je špatného na následování tradic, v které věří on i jeho rodina. Překvapivě nedostal podporu nikde jinde než u své rodiny. Bylo mu vysvětleno, že bílá barva nemá nic společného s tradicemi ani s nevinností nevěsty.

V biblických dobách se ženy vdávaly v barevných šatech, které se příliš nelišily od moderních šatů. A v 21. století bylo mnohokrát řečeno, že panenství ženy je mýtus vytvořen pouze za účelem kontroly. Koneckonců královna Viktorie měla první ikonické bílé šaty na svatbu před méně než 200 lety. A teprve poté se šlechtičny začaly vdávat v bílém.

Předtím si bohaté dámy na svatbu pravidelně šily luxusní šaty různých barev. Vyžadovat bílou barvu svatební šatů pouze v případě nevinnosti, je v dnešní moderní době něco nemyslitelného, navíc, jak už bylo zmíněno, nejedná se ani o žádné následování křesťanských tradic.