K odstranění zubního kamene a prevenci vždy není nutná návštěva zubaře. Vyzkoušejte osvědčené domácí postupy

Fotografie: Pixabay

Možná už jste se kdysi dříve zajímali o to, jak lze přírodní cestou bez návštěvy zubaře odstranit zubní kámen. Dokonale pomůže skořápka od ořechů. Zjistěte ale,  jak je možné zubnímu kameni předcházet, aby se netvořil na zubech.

[ hana-code-insert ] 'seznampodperex' is not found

Rádi bychom vám představili pár tipů, které zajistí preventivní opatření. K tomuto kroku bude potřeba lipový čaj. Ale nejdříve vám blíže specifikujeme zubní kámen, a proč je mu třeba se vyhnout.

Zubní kámen

Zubní kámen je mineralizovaný povlak na zubech, který se vytvoří špatným čištěním zubů. Nejhorší je, že dlouhou dobu je na zubech bez povšimnutí, nebolí nás. Jenže to je pouze dočasné. Pokud máte zubní kámen na zubech usazený dlouhodobě, může způsobovat zánět dásní, a pokud to přijde až k zánětu dásní, je jen otázka chvíle, kdy přijde parodontitida.

Fotografie: Pixabay

Jak předcházet zubnímu kameni

Níže připravené způsoby, jak předejít zubnímu kameni, jsou šetrné a nemusíte se bát, že by vám poškodily zuby nebo narušily zubní sklovinu. Pouze nedovolí přichycení zubního plaku i zubnímu kameni, aby se na zubu usazovali. Při pravidelném užívání tohoto antiseptického odvaru budete nadšení.

Odvar z lipového květu

  • voda 1 litr
  • slunečnicové semena 4 lžíce
  • lipové květy 4 lžíce

Připravte lipové květy a nasekané slunečnicové semínka. Suroviny přelijte vodou a přiveďte k varu. Vypněte a nechte mírně vychladnout, poté přeceďte. Před použitím odvaru si vyčistěte zuby a vypláchněte si ústa připraveným odvarem. Vyplachujte ústa ráno i večer, již po týdnu můžete zaznamenat rozdíly.

Pokud nemáte slunečnicová semena, využijte dubovou kůru, kterou zakoupíte v lékárně. Níže jsme pro vás připravili ještě jeden odvar, který bude mít stejné účinky. Co budete potřebovat?

Fotografie: Pixabay

Odvar z přesličky

  • voda jedna sklenička
  • přeslička 30 gramů

Přesličku vysypte do vody a přiveďte směs k varu. Nechte ji chvíli povařit a poté ji nechte vychladit. Vyplachujte si ústa přesličkovým vývarem dvakrát denně, 15 minut po jídle. Opakujte po dobu dvaceti dnů. Jestli se rozhodnete přesličku pít, pozor na ledviny, je spojována s potížemi ledvin, takže pokud máte nějaké ledvinové onemocnění, vyhněte se jí.

I když existují možné nežádoucí účinky pro lidi s nemocnými ledvinami, odvar z přesličky působí protizánětlivě a má čisticí vlastnosti. Pokud chcete preventivně bojovat proti zubnímu kameni, dopřejte si tyto dva odvary. Přeslička navíc zlepšuje prokrvení celého těla a je velmi nápomocná při léčbě paradentóze.