Zbavte se nehezké dvojité brady jednou provždy. Stačí každý den praktikovat cviky, které zaberou jen 3 minuty času

Fotografie: Depositphotos

Vznik podbradku bývá zpravidla estetickým problémem, jehož přítomnost trápí řadu (zejména) žen. Osvojte si cviky k jeho odstranění a získejte ztracené sebevědomí.

Přítomnost dvojité brady čili podbradku sužuje nemalé množství mužů i žen. Nejčastěji vzniká v důsledku nadváhy, kdy se přebytečný tuk ukládá do podkoží brady. Možná jste ale nevěděli, že může vzniknout i jako následek nevhodného držení těla, nebo dědičných predispozic. V menší míře případů se dokonce jedná o projev špatné funkce štítné žlázy. Ať váš podbradek vznikl jakýmkoliv způsobem, dobrou zprávou je, že ho s pomocí vhodného cvičení ho můžete odstranit.

Elasticitu pokožky obnoví obličejová gymnastika

Vůbec nejčastější příčinou vzniku druhé brady je nadváha. V tomto případě je řešení problému vcelku jednoduché – zhubněte. Úpravou jídelníčku (pravidelnými a menšími porcemi jídla s dostatečným příjmem tekutin) a pravidelným pohybem zhubnete v oblasti podbradku společně s dalšími tělesnými partiemi. Pokud je na vině špatné držení těla – kupříkladu v důsledku hrbení se nad počítačem, mohl by vám pomoci pilates, který zpevněním vnitřního svalstva správné držení těla podporuje.

Fotografie: Freepik

Pravděpodobně nejzáludnější je dvojitá brada, která vznikla v důsledku genetických predispozic. V takovém případě se tuku uloženého v podkoží brady jen tak nezbavíte. Navíc, často se dětí i nedostatečná elasticita pokožky – brada tudíž není dostatečně zpevněná a vzniká podbradek. V takovém případě můžete jednoduše (a poměrně draze) zajít na estetický zákrok (laserová liposukce, facelifting), nebo začít cvičit tzv. obličejovou gymnastiku.

Fotografie: Freepik

Cviky vám zaberou pouze 3 minuty denně

Obličejová gymnastika – někdy udávaná i jako obličejová jóga, má za cíl posílit svaly v obličeji a na krku. Jedná se o soubor jednoduchých cviků, které vám zaberou pouze několik minut denně. Aby cviky co nejlépe fungovaly, je dobré, když oblast krku pravidelně stimulujete (například můžete zařadit dvakrát týdně peeling, který pomůže obnovit mirkocirkulaci). Mezi cviky obličejové gymnastiky patří – vyslovování písmen „O“ a „X“ – a to co nejvýrazněji (s přehnanou mimikou) a nahlas.

Fotografie: Freepik

Druhý cvik vyžaduje, abyste zaklonili hlavu a pomalu s ní pohybovali z jedné strany na druhou. Vyzkoušet můžete rovněž vyslovovat široké „E“ – opět s až přehnanou mimikou. Vcelku účinným cvikem by mělo být i přitlačování jazyka na spodní patro po dobu 10 vteřin, kdy patro naopak tlačíte proti jazyku. Na další cviky obličejové gymnastiky se můžete podívat ve videu níže (k dispozici jsou i české titulky).

Zdroj: YouTube / AlmaPhysio