Odborník přibližuje, proč se vyplatí začínat den se sklenicí teplé vody

Každé ráno vstáváme a čekáme na hezký den plný radostí a zážitků. Ne ovšem všichni máme rána rádi. Jsou lidé, kteří rána opravdu těžce snášejí a trvá jim velmi dlouho, než se rozjedou. Na druhou stranu jsou také lidé, kteří mají rána rádi. Možná za tím bude nějaké kouzlo nebo jen obyčejný ranní trik.

Představte si, že byste každé ráno vypili sklenici teplé vody. Vaše ráno by bylo lepší, váš den také a celkově by se vám zlepšil život. Pojďme se společně podívat na důvody, pro které se vyplatí každé ráno pít sklenici teplé vody.

Upravte svůj pitní režim

Určitě jste už někdy slyšeli, že je velmi užitečné pít teplou vodu. I přesto, že se jedná o opravdu užitečnou věc, resp. návyk, mnoho lidí to nepraktikuje. Rozhodli jsme se tedy, že vám uvedeme důvody, pro které se vyplatí upravit svůj pitný režim.

Původem ze staré Číny

Skutečnost, že je lepší konzumovat teplou vodu, se objevuje už tisíce let. Staří Číňané moc dobře věděli, proč je dobré pít teplou vodu. Předpokládá se, že teplota vody by měla odpovídat teplotě tělesné. Pokud je teplota spotřebované vody vyšší nebo nižší než tělesná teplota, může to narušit rovnováhu energie jin a jang. Pouze s příznaky nachlazení, nadýmání a ztráty síly je nutné pít teplou, resp. horkou vodu. V takových situacích je lepší přímo zapomenout na studené nápoje a tekutiny.

Teplá voda po ránu

Z toho důvodu vám doporučujeme, abyste každé ráno vypili teplou vodu na lačný žaludek. Můžete si dát jen několik doušků nebo klidně i dvě skleničky vody. Tento postup aktivuje činnost gastrointestinálního traktu a pomáhá očistit tělo od toxinů a nečistot. To ovšem není zdaleka jediná výhoda. Pití teplé vody po ránu má celou řadu dalších výhod. Osvojte si tento zvyk a brzy je poznáte.

Fotografie: Freepik

Zázračné vlastnosti

Teplá voda má uklidňující účinek na bolesti hlavy a menstruační křeče. Zlepšuje krevní oběh a je užitečné ji vpít těsně před cvičením nebo tréninkem. Při pravidelném používání teplé vody vám z pokožky zmizí akné, stejně tak se zlepší stav vaší pokožky a vlasů.

Fotografie: Pixabay

Teplá voda odstraňuje z těla všechno nepotřebné. Pomáhá urychlovat metabolismus, čímž tělo snadněji spaluje tuky a my tak hubneme. Zkuste do teplé vody přidat trochu citronové šťávy. Dosáhnete tak perfektního uzdravení těla.

Chcete-li stále vypadat mladě a cítit se skvěle, je pití teplé vody každý den tím pravým receptem. Každý, kdo si chce udržet mládí a energii by měl pravidelně pít teplou vodu po ránu. Faktem také je, že teplá voda čistí ledviny a játra, urychluje metabolismus, saturuje tělo kyslíkem a dalšími živinami.

Vyzkoušejte tedy tento jednoduchý recept na zdraví a dlouhověkost. Je to levné, snadné a efektivní. Uvidíte, že už po pár dnech se kvalita vašeho života rapidně zlepší. Nemusíte kupovat žádné drahé elixíry nebo přípravky. Bohatě vám stačí napustit si ráno sklenici teplé vody a hezky s ní začít nový den.

Úvodní Fotografie: Freepik