Perfektní řešení problému s chrápáním. Využijte sílu přírodních produktů

Fotografie: Freepik

Chrápání je nepříjemné nejen pro svého původce, ale zejména pro jeho okolí. Vyzkoušejte přírodní recepty, které vás nepříjemných nočních zvuků jednou provždy zbaví.

Po celém světě existují miliony lidí, kteří v noci chrápou. Stejné množství jejich partnerů trápí bezesné noci nebo nutnost oddělených ložnic. Naštěstí existují neuvěřitelně jednoduché přírodní postupy pro zastavení chrápání, které jsou bez vedlejších účinků. Vyzkoušejte je zbavte se tohoto nepříjemného zvyku už navždy pomocí zdravých receptů z darů přírody, ulehčíte sobě i svému okolí.

Vyzkoušejte mátu nebo olivový olej pro snížení otoku sliznic

Máta má protizánětlivé vlastnosti, které snižují otoky v krku a nosu. Před spaním smíchejte 1–2 kapky oleje z máty peprné s jednou sklenicí vody a kloktejte. Opakujte několikrát během dne, dokud nedojde ke zlepšení.

Pokud je vaše chrápání způsobené suchým vzduchem, přidejte esenciální olej z máty peprné do zvlhčovače a zapněte jej půl hodiny před spaním. Dalším efektivním způsobem je vtírání mátového oleje do nosních dírek.

Další možností je vnitřní použití olivového oleje. Ten je vynikající proti zánětu, zklidňuje dýchací cesty, snižuje otok, které brání plynulému dýchání. Před spaním smíchejte 2-3 lžičky olivového oleje se stejným množstvím medu a konzumujte.

Fotografie: Freepik

Pomáhá i napařování, kurkuma, kopřiva či česnek

Další častou hlavní příčinou chrápání je ucpaný nos. V takovém případě naplňte velkou misku horkou vodou, nakapejte do ní olej z eukalyptu nebo čajovníku, přikryjte si hlavu ručníkem, nakloňte se nad misku a dýchejte nosem. Opakujte každý den před spaním.

Skvěle působí i mléko z kurkumy. Ta má antiseptické a antibiotické vlastnosti, je velmi účinná při odstraňování zánětů a pomáhá snižovat chrápání. Smíchejte dvě čajové lžičky mleté ​​kurkumy se sklenicí teplého mléka a vypijte půl hodiny před spaním. Pokud se chrápání objeví pouze v určitém ročním období, je příčinou alergie.

Kopřivy mohou být dokonalým řešením. Smíchejte lžíci sušených kopřiv se šálkem horké vody. Nechte odpočívat po dobu 5 minut, poté rozmixujte a vypijte před spaním. Česnek je perfektní protizánětlivý prostředek, takže s dýchacími cestami dělá zázraky. Rozžvýkejte pár stroužků česneku a vypijte sklenici vody. Proces opakujeme každou noc před spaním.