Vylévání vody z hrnce po uvaření rýže je strašné plýtvání. Využití překvapivě naleze v péči o tělo

Fotografie: Freepik

Už od mala vás jistě učili, že po uvaření rýže nenastává nic jiného, než následné vylití vody do dřezu a užití rýže k jídlu. Je to ovšem hrozná škoda, může vám být nápomocná.

Máte rádi rýži? Hodí se skoro ke všem pokrmům, můžete z ní udělat sushi či s trochou originality i nějaké saláty a hlavně je velice zdravá a moc po ní nepřiberete. Má jednoduše spousty výhod, za které je možno ji oceňovat. Co ale mnoho lidí neví je to, že jakmile ji vyvaříte, tak i obyčejnou vodu obohatí tak, že je škoda ji následně jen vylít do dřezu.

Jaké vám to může přinést benefity?

Pro začátek je dobré si říct, co všechno taková obyčejná rýže obsahuje. Nejprve celou řadu vitamínů, jako jsou vitaminy B2, B5, B1, B3 B6, K E, cholin, kyselinu listovou. Poté třeba měď, železo, mangan, selen, hořčík, zinek, fosfor, vápník, sodík a draslík. Jak jste jistě pochopili, pro zdraví má prostě spousty výhod díky všem těmto živinám. No a když se z nich vyvaří voda, tak se přesně tímto nasákne a její použití vám bude více než prospěšné.

Fotografie: Unsplash

Vždy přinese uklidnění a ošetření vašeho těla

Péče o pokožku je náročná věc a je dobré znát triky, jak si pomoci. Někdy prostě dojde k tomu, že se pokožka stane podrážděnou, zarudlou či svědivou a přesně v tuto chvíli přichází na scénu rýžová voda. Ta vaši kůži hydratuje a udrží ji svěží, čímž přesně těmto problémům zabrání. Výhodou rozhodně je, že rýžovou vodu se nemusíte bát aplikovat po celém těle a ne jen na vybraná místa, jako tomu bývá s přípravky zakoupenými v drogerii.

Funguje jako taková nestárnoucí voda

Tedy ne, že by se nemohla zkazit, jde spíše o její účinek na vaši pleť. Mnoho žen prostě nechce mít projevy na kůži, které jim přidají na věku. Ne, že by se za to měly stydět, ale přeci jen, pokud je zde možnost tento jev oddálit přirozenou cestou, proč to neudělat. Rýžová voda podpoří pružnost pokožky a stárnutí díky svým hydratačním účinkům zpomalí. Dvě polévkové lžíce rýžové vody byste tedy měli smíchat se dvěma lžícemi kokosového oleje a tuto směs následně nanést na oblasti, které jsou na vrásky nejnáchylnější.

Vaše vlasy vodu rozhodně ocení

Že trpíte na suché a poškozené vlasy? Rýžová voda je přesně to, co byste měli vyhledat, nehledě na fakt, že vám pomůže i s růstem. Rýžová voda pomůže vlasy hydratovat, narovnat, lépe se budou rozčesávat a ve výsledku je zanechá naprosto lesklé a měkké. Jednoduše si vlasy umyjte šamponem jako vždy, ale místo kondiciéru naneste právě tuto vodu, nechejte ji působit okolo deseti minut a následně smyjte vlažnou vodou.

Fotografie: Unsplash

Jak si rýžovou vodu připravit?

Není na tom nic těžkého a zvládne to každý, kdo tomu věnuje alespoň trochu času a úsilí. A určitě víte, jak se vaří rýže, ovšem ideální míra na vytvoření rýžové vody je 2:1. Tedy dvojnásobek vody oproti množství rýže, to znamená, že na 500 gramů dáte jeden litr vody. Po uvaření dle návodu vodu scedíte do libovolné nádoby a počkáte, až vychladne. To je vlastně vše, nyní máte hotovo a můžete vodu použít.

Zdroj: Healthline