Empatický učitel vzal na školním výletě dívku s rozštěpem páteře na záda, aby jí splnil sen

Fotografie: Depositphotos

Desetiletá dívka trpí rozštěpem páteře, a je proto upoutaná na invalidní vozík. Její učitel nechtěl, aby přišla o školní výlet k vodopádům kvůli handicapu. A tak ji vzal na záda.

Rozštěp páteře je vrozená vada, která může mít různé projevy. Někdy je postižení páteře tak malého rozsahu, že není nijak omezující. V těžších případech však často vede k životu na invalidním vozíku a někdy i mentální retardaci. Desetiletá Ryan Kingová z amerického Kentucky je kvůli této diagnóze na vozíčku. A tak byla smířená s tím, že na školní výlet do divoké přírody nepojede.

O výlet k dechberoucím vodopádům nepřišla

Výlet byl naplánován do Falls of the Ohio State Park, tedy k nádherným vodopádům. Ryanina matka Shelly už pro ni naplánovala náhradní program. Ani na chvíli ji nenapadlo, že by se její dcera mohla výletu zúčastnit. Pak jí však učitel Jim Freeman nabídl, že její dceru na výlet vezme a ponese ji celou dobu na zádech. Chtěl, aby si užila den se spolužáky i výlet do krásné přírody.

Shelly později zveřejnila fotky z výletu. Uvedla, že Jim přímo její dceru neučil. Znali se tedy jen od vidění. Bylo to Jimovo dobré srdce, které se ozvalo, když si uvědomil, že se tato žačka nebude moci zúčastnit výletu. Jakou námahu mu dalo celý den nosit Rayan na zádech, neprozradil. Na fotografiích se usmívá a tváří se, jako by nesl pírko.

Fotografie: Freepik

Učitel ani netušil, jak ho tento laskavý čin proslaví

Co však jeho laskavý čin rozpoutá později, to si asi nepředstavoval. Shellyn příspěvek na sociální síti se totiž stal virálním. Lidé začali fotografie učitele s malou Rayan na zádech sdílet. A přibývalo pod ním mnoho pochvalných komentářů. „Neznám ho, ale musí to být úžasný, starostlivý člověk a skvělý učitel,“ napsala jedna žena pod fotografii.

Kdo však oplýval největším nadšením, to byla samotná Ryana. O podobném výletu si vždy mohla nechat jen zdát. Byla unešená přírodou i skalami, které je obklopovali. Uvědomovala si, že do takto náročného terénu by se z vozíčkem nikdy nedostala a bez ochotného učitele by nikdy tato krásná místa nemohla vidět. Její maminka neskrývala dojetí. Byla šťastná, že dcera mohla překročit limity svého postižení a být s kamarády tam, kam by normálně nemohla.

Zdroj: Today