Vzala si ho, přestože skončil na invalidním vozíku. Za tři roky díky ní vybudoval úspěšnou firmu

Fotografie: Memasa / Creative Commons / Public Domain Dedication

Vše se zdálo zalité sluncem. Do dne, kdy skončil na vozíku a nechtěl, aby si ho jeho snoubenka vzala. Ta si však prosadila svou a ještě svému muži pomohla zbohatnout.

Richard požádal svoji milovanou o ruku v jedné restauraci. Karin mu řekla své ano, a tak nastaly přípravy na svatbu. Osud si s nimi však krutě pohrál, když se Richard těžce zranil při dopravní nehodě. Najednou bylo všechno jinak a veškeré plány do budoucna vzaly za své. Karin ho však neopustila a nakonec stála u zrodu jeho velkého úspěchu.

Karin si ho s láskou vzala

Když ležel v nemocnici a vyrovnával se s nevyhnutelnou budoucností na invalidním vozíku, měl velký strach, že Karin zruší jejich zásnuby. Na druhou stranu vlastně nechtěl, aby skončila s chudým mužem na vozíku, který ji nebude schopný finančně zajistit. Karin však všechny jeho chmury razantně rozptýlila. Milovala ho, nevadilo jí, že je chudý, a nevadilo jí ani to, že jejich život teď bude jiný, než jak si představovali.

Svatba se tedy neodložila. Byla sice velmi skromná, ale jim to nevadilo. Richard se však stále nemohl zbavit pochyb, jestli udělali správně. Jak může své ženě oplatit její lásku, když má kvůli handicapu tak omezené možnosti? Jednoho dne si zašli posedět do místní restaurace. Ta byla skoro prázdná, a tak měli ten nejlepší stůl.

Připomněla mu, že chtěl podnikat

Karin se ho zeptala, jestli si vzpomíná, jak vždy říkal, že bude podnikat. On se tomu smál, nebylo to jednoduché už tehdy a v této situaci je to ještě mnohem horší. Nemá přece žádné peníze do začátku a poslední práce, již dělal, byl poslíček u reklamní agentury. V takovém odvětví těžko může podnikat, když je na vozíku. Karin mu však připomněla kurz marketingu, který před rokem absolvoval.

zamilovaný muž na vozíku
Fotografie: Freepik

Na to namítl, že žádná společnost si na takovou práci nenajme začínajícího člověka na volné noze. Karin trvala na tom, že když začne po malých krocích, může toho dosáhnout. Zeptala se ho, proč si myslí, že je tato restaurace prázdná, a jestli ho napadá, co by jako majitel udělal, aby přivedl více zákazníků. Richard pochopil, kam tím míří, vytáhl si zápisník a začal do něj psát veškeré připomínky k chodu restaurace a návrhy, jak situaci změnit.

Do tří let vybudoval úspěšnou firmu

Karin vůbec nebyla stydlivá, jeho návrh vzala a odnesla ho majiteli, aby se na něj podíval. Tomu se Richardovy připomínky i návrhy líbili. Nakonec tak hned ten den získal prvního zákazníka, s nímž začal spolupracovat. Za měsíc se restauraci dařilo o poznání lépe. Majitel byl spokojený, a dal Richardovi dokonce odměnu navíc. Hlavně na něj pak pěl chválu, kudy chodil. Richardovi se tak brzy začali ozývat další lidé, kteří chtěli poradit se zlepšením svého podnikání.

Nemožné se stalo skutečností, za tři roky práce vybudoval úspěšnou milionovou firmu s několika zaměstnanci. Když pak slavili tři roky od založení firmy, v osudné restauraci promluvil k zaměstnancům i obchodním partnerům: Rád bych vám řekl skutečný důvod úspěchu této společnosti. Sedí tady, hned vedle mě,“ a ukázal na Karin. „Nebýt jí, neexistovala by žádná společnost, ani tento milník, tento sen, který nás všechny spojil. Taky bych před vámi nemluvil. Žil bych z invalidního důchodu po zbytek svého života.“

Pravá láska si vždy najde cestu a nezastaví ji ani chudoba, ani tragédie. Karin se mohla rozhodnout jinak, ale za svou láskou si stála. Poselstvím jejich úspěchu je také to, že můžeme být tím, čím chceme být, i když se zdá, že je to nemožné. Jediný, kdo nám v tom může zabránit, jsme my sami. Pak se vyplatí mít po boku člověka, jenž v nás má větší důvěru než my sami a pomůže nám otevřít cestu, na kterou bychom se jinak nevydali.

Zdroj: Amomama