Hurá za památkami do Prahy

Naše hlavní město Praha je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Mimo to, zde najdete množství cenných historických památek. My jsme si pro vás v dnešním článku připravili ty nejzajímavější, které byste si určitě neměli nechat ujít. Pokud už máte za sebou dovolenou a nevíte, jak využít prodloužený víkend je návštěva Prahy ideálním řešením. V případě, že na zahraničí dovolenou teprve čekáte, můžete si čekání ukrátit příjemným výletem. Levné ubytování v Praze určitě sežene, když si vše předem hezky naplánujete.

Pražský hrad

Pražský hrad byl od pradávna sídlem českých panovníků. Založen byl již v 9. století a rozprostírá se na ploše dlouhé 570 a široké 130 metrů. Skutečně nejde o žádného drobečka a díky tomu se zapsal do Guinessovy knihy rekordů, jako největší hrad světa. Mnozí možná ani netuší, jak významnou památku u nás máme. Jeho součástí je mnoho dalších historických budov včetně Katedrály sv. Víta, kde jsou uloženy korunovační klenoty. V areálu je několik pěstěných a udržovaných zahrad a naskýtá se vám odtud úžasný výhled do historické části města.

Jestliže se vydáte do Prahy, kde budete chtít trávit alespoň pár dnů, možná by nebylo od věci prohlídnout si hotely v centru Prahy. Budete mít vše blízko a stihnete mnohem více prohlídek.

belvedere

Karlův most

Karlův most patří mezi nejstarší dochované pražské mosty a spojuje Staré město a Malou Stranu. Základní kámen v roce 1357 položil sám Karel IV. Most dosahuje délky 516 a šířky 9,5 metrů. Vybudován byl z pískovcových kvádrů pod přísným dohledem neméně známého stavitele Petra Parléře. Most zdobí celkem 30 soch a sousoší pocházejících z období 1706 – 1014.

Výstaviště Holešovice

Výstaviště vzniklo v roce 1891 při příležitosti Jubilejní zemské výstavy. Jméno Holešovice bylo původněPraha Holišovice, a právě zde vznikají dohady nad zrodem názvu. Zatímco jedni se domnívají, že vzniklo odvozením od slova „holý“ – bezvousý, podle neplodných míst. Dříve bývaly Holešovice často po záplavách nepřívětivou pustinou plnou kamení a písku. Odtud pak tento název.

Další se zase domnívají, že za název vděčíme místnímu starousedlíkovi Holišovi, který byl holohlavý. Tak či tak určitě stojí za to navštívit Holešovice a zdržet se pár dnů. Holešovice dávno nejsou žádnou nepohostinnou pustinou a najdete tam Lunaprk, Mořský svět, Křižíkovou fontánu, Lapidárium Národního muzea a mnoho dalších zajímavých míst.

Obrázek: pixabay.com