Krása ve výstřihu aneb jak se starat o prsa, aby neztratila svou pružnost a pevnost

Fotografie: Freepik

Aby vaše prsa zůstala pevná a pružná, musíte o ně správně pečovat. Hormonální změny, těhotenství a kojení, drastické diety nebo jednoduše nevhodné spodní prádlo mohou nepříjemně ovlivnit jejich vzhled i zdraví.

Pro každou ženu je krása prsou důvodem k hrdosti a posílení sebevědomí. Ženy, které jsou spokojeny se svým poprsím, i ty, které chtějí různé úpravy, zpochybňují sílu gravitace, která časem nepříjemně ovlivní jejich vzhled. Bez ohledu na jejich velikost, s věkem a s průchodem mnoha ženskými fyziologickými situacemi, jako je těhotenství, kojení a menopauza, prsa ztrácejí svou pružnost a pevnost. Jedná se o naprosto přirozený proces. Pokud chcete tuto nepříjemnost co nejvíce oddálit a zmírnit, existuje hned několik preventivních opatření, která lze praktikovat.

Jezte vyváženou stravu

Náhlý úbytek hmotnosti nebo naopak její nárůst, vážně ovlivňuje pokožku celého těla. To platí i pro konzumaci alkoholu, kouření a neorganizované stravování. Jakákoli konzumace tuků a sladkostí podporuje zvýšený tuk v prsou.

Když přemýšlíte o jejich kráse, myslíte především na krásu pokožky, hladinu elastinu a kolagenu. To znamená, že by strava měla zahrnovat látky potřebné pro správnou hydrataci, příjem vitamínu C, esenciálních mastných kyselin, minerálů, bílkovin, vláken a antioxidantů.

Fotografie: Freepik

Pomůže vám i sport

Tělo, které je harmonické, vždycky bude krásné, takže je dobré najít si nějakou pohybovou aktivitu, kterou lze vykonávat pravidelně. Mléčné žlázy, které jsou zanedbané v důsledku nedostatku fyzické aktivity vedou k tomu, že prsa časem ztrácejí svou pevnost. Existuje mnoho cvičení a cvičení speciálně určených k posílení této části těla. Tyto cviky jsou prospěšné, zejména pokud tukové hmoty v prsou nejsou příliš.

Studená sprcha

Jedinou přirozenou podporou prsou je pojivová tkáň, která reaguje na studenou vodu. Tepelný šok stimuluje zavlažování krve a zásobování buněk potřebnými živinami. Ihned po sprchování naneste na stále mokrou pokožku pleťový olej na bázi bylinných extraktů a vmasírujte jej kruhovými pohyby.

Noste správnou podprsenku

Existuje falešný mýtus, že pokud nosíte podprsenku, sval, který podporuje prsa, slábne. Lékaři ale říkají, že sval je za prsem a role podprsenky je podpůrná. Musí však být podprsenka vhodně zvolená pro tvar a objem prsou a nesmí moc utahovat ani zplošťovat. Současně je třeba se vyhnout těm, které mají drátěnou vložku a materiály, které neumožňují pokožce dýchat.

Spánek s podprsenkou

Většina žen se cítí v podprsenkách příliš svázaná, a proto se nemohou dočkat, až se dostanou domů a zůstanou ve svém tričku nebo košili bez podprsenky. Při sportu nezapomeňte používat sportovní podprsenky. A podle nových studií se ženám s velkým poprsím doporučuje mít podpůrnou noční košili.

Zdroj: AmaElla