Očista jater a žlučníku od toxických látek pomocí domácích prostředků

Fotografie: Depositphotos

O játra i žlučník byste měli pečovat. Pokud si rádi dopřejete mastné potraviny a alkohol, jednou za čas dopřejte těmto orgánům pořádnou očistu. Nemusíte kupovat žádné předražené čaje.

Starat se o játra a žlučník je velice důležité. Játra zajišťují důležitou funkci pro celé tělo a udržují naše celkové zdraví, proto byste je neměli ničit špatným životním stylem, návyky, ale i špatnou stravou. Pokud tímto stylem žijete dlouhodobě, v orgánech se začínají tvořit toxiny, které v průběhu času mohou způsobit vážné onemocnění. Někteří lidé si to uvědomí brzy, a někteří si to uvědomí, jakmile je jim diagnostikovaná závažná choroba. Takové čištění zbaví jater a žlučníku přebytečných toxinů, žluči, ale i kamenů. Stačí pouze chtít, mít pevnou vůli a vše půjde snáze.

Fotografie: Freepik

Jak správně vyčistit žlučník?

Smíchejte jednu čajovou lžičku panenského olivového oleje a jednu lžičku citronové šťávy a smíchejte jej dohromady. Kombinace těchto dvou zdravých produktů podporuje práci žlučníku a také dokonale pomůže při odvodu nahromaděných toxinů v něm. Tento způsob detoxikace provádějte každý den, po dobu jednoho měsíce. A to bez přerušení! Směs si dopřejte každé ráno na lačný žaludek a poté ještě alespoň půl hodiny až hodinu nic nejezte. Při správném provádění můžete sledovat některé příznaky, jako je průjem, plynatost, únava, menší chuť k jídlu, ale i kožní vyrážku. Mohou se dostavit i bolesti hlavy, zapáchající pocení a jiné.

Myslete na to, že nepojídáte zákusek, ale něco, co vám dokáže detoxikovat důležité orgány v těle. Je to normální. Ovšem, pokud máte průjem několikrát denně a bolesti břicha, přestaňte detoxikační směs užívat. Takové příznaky se většinou vyskytují pouze první týden užívání a u mnohých lidí se ani takové příznaky neprojeví.

Další způsoby čištění jater a žlučníku

Pokud chcete detoxikovat tyto dva orgány, přidejte do vaší stravy velké množství zeleniny a ovoce. Omezte mastné potraviny, čokoládu, alkohol, kávu a červené maso. Nemusíte je vyřazovat úplně, ale jistě je omezte. Dále si dopřejte čaje z pampelišek, ty jsou dokonalé pro čištění žlučníku. A pokud vám zbylo dost jablek, přichystejte si domácí džus z tohoto ovoce. Pijte džus dva týdny na lačno.

Fotografie: Freepik

Čištění jater

Pro detoxikaci jater můžete využít sílu pampelišek a jablka. Pampeliška je totiž prospěšná i pro játra, podpoří tvorbu enzymů a žluči ve žlučníku. Jedná se o zdravé produkty, které jsou silnější než leckteré přípravky v lékárně. Užívejte na lačný žaludek, tak bude mít nejsilnější účinek. Tato kombinace surovin vám může dále nabídnout:

  • Ochranu a čištění jater
  • Močopudný účinek
  • Sníží nadýmání
  • Zlepší akné

Dopřejte si smoothie z těchto surovin a budete se cítit o mnoho lépe.

  • Listy pampelišky 1 svazek
  • Jablka 4 kusy
  • Pórek 1 kus
  • Zázvor ½ čajové lžičky
  • Cibule ½

Jediné, co musíte udělat, je oloupání cibule, umytí listů, oloupání zázvoru a poté vše důkladně rozmixovat ve smoothie mixéru. Přejeme dobrou chuť a pevné zdraví. Jistě se budete cítit mnohem lépe. Takovou očistu provádějte každé jaro.

Zdroj: MedicalNewsToday